Reklama

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą - jaka decyzja w Żychlinie?

Opublikowano:
Autor:

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą - jaka decyzja w Żychlinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zgodnie z nowelizacją ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu, samorządy mogą decydować, czy zakazać sprzedaży alkoholu po godzinie 22. To pokłosie decyzji parlamentu, który znowelizował stosowną ustawę. Czy w Żychlinie zostanie wprowadzona nocna prohibicja?

Wszystko w rękach władz gminy. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, jeszcze do 13 lipca na terenie gminy Żychlin będą odbywały się konsultacje społeczne w związku z wprowadzeniem nocnego zakazu sprzedaży alkoholu. Dotyczą one ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc, gdzie można kupić wysokoprocentowe trunki, a także wprowadzenia ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem sprzedaży.

Celem konsultacji przeprowadzanych z mieszkańcami Żychlina jest poznanie przez władze ich opinii oraz pozyskanie społecznego zrozumienia i akceptacji dla proponowanych rozwiązań. Mieszkańcy mogą je przedstawić za pomocą formularza, który wraz ze wszystkimi szczegółami znajduje się na stronie Urzędu Gminy Żychlin w zakładce „Konsultacje społeczne”. Zarządzenie burmistrza Grzegorza Ambroziaka wraz z gotowym formularzem możecie znaleźć TUTAJ.

Przypomnijmy, że ustawa wprowadza zakaz spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, za wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów. Rada gminy może wprowadzić w drodze uchwały, w określonym miejscu publicznym na terenie gminy, odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych. Ponadto Rada gminy może ustalić w drodze uchwały, dla terenu gminy lub wskazanych jednostek pomocniczych gminy, ograniczenia w godzinach sprzedaży napojów alkoholowych, przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży w godzinach od 22 do 6.

Decyzja zatem jeszcze nie zapadła. Czy mieszkańcy zaaprobują wprowadzenie prohibicji? Wkrótce się przekonamy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE