Reklama

Zakład Doskonalenia Zawodowego kształci zawodowców

Opublikowano:
Autor:

Zakład Doskonalenia Zawodowego kształci zawodowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wychodząc naprzeciw potrzebie nieustannego doskonalenia nauczycieli przedmiotów zawodowych Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Kutnie oddelegował swojego nauczyciela na szkolenie: „Handel i reklama w praktyce – pilotażowy program doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez praktyki w przedsiębiorstwach dla zawodów: sprzedawca, technik handlowiec, technik cyfrowych procesów graficznych, technik organizacji reklamy”.

Szkolenie przebiegało dwuetapowo. Pierwszy etap krajowy, polegał na uczestnictwie w dwutygodniowych praktykach w sieci marketów budowlanych Leroy Merlin. Nauczyciele zapoznali się z pracą w dużym markecie na różnych stanowiskach . Mieli możliwość przyjmowania i rozkładania towaru, obsługi klienta, pracy w boksie kasowym czy magazynie.
Drugi etap zagraniczny, jednotygodniowy to wizyta w Izbie Handlowo - Rzemieślniczej w Poczdamie - ośrodku szkoleniowym w GÖTZ. Celem tej części szkolenia było zapoznanie z niemieckim dualnym systemem kształcenia zawodowego. Nauczyciele mieli możliwość obejrzenia doskonale wyposażonych pracowni ośrodka szkoleniowego, w którym uczniowie odbywają praktyki w różnych zawodach.

Pobyt w GÖTZ zaowocował również nawiązaniem kontaktów z Izbą Handlowo - Rzemieślniczą w Poczdamie, co w przyszłości daje możliwość poznania niemieckiego systemu kształcenia zawodowego nie tylko nauczycielom, ale również uczniom.

Zakład Doskonalenia Zawodowego ma nadzieję na nawiązanie ściślejszej współpracy z Izbą Handlowo – Rzemieślniczą i oddelegowanie na niemieckie praktyki także swoich uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE