Reklama

Zakupy z dostawą do domu – łatwiejsze z gazetką promocyjną

Opublikowano:
Autor:

Zakupy z dostawą do domu – łatwiejsze z gazetką promocyjną - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Obecne, niespokojne czasy nie sprzyjają wielogodzinnym wędrówkom po marketach i przeglądaniu zawartości półek w poszukiwaniu dobrych i niedrogich produktów. Coraz większą popularność zyskują sklepy prowadzące sprzedaż online; w 2020 roku od początku pandemii koronawirusa liczba klientów sklepów internetowych, oferujących dostawę do domu, dynamicznie wzrosła. Gdzie najlepiej kupować z dostawą do domu?

Co i dlaczego kupujemy w sieci?

Według badań, w Polsce od 80 do 90 proc. osób deklarujących się jako odpowiedzialne za domowe zaopatrzenie, regularnie robi zakupy online. Dotyczy to szerokiego asortymentu produktów – od żywności, kosmetyków czy telefonów komórkowych poprzez ubrania i obuwie, do sprzętu RTV i AGD i materiałów budowlanych.

Zakupy online mają sporo zalet. Główną jest wygoda – można zrobić zakupy nie wychodząc z domu, co, zwłaszcza w obecnych warunkach, jest nie do przecenienia. Kupując w sieci, decyzję podejmujemy częściej po namyśle, niż pod wpływem impulsu. Mamy też możliwość porównania ofert różnych sklepów dzięki gazetkom promocyjnym w serwisie Gazetkomat.pl. W gazetkach poszczególne artykuły są dokładnie opisane, zaprezentowane na zdjęciach, a w przypadku niektórych (np. sprzętu gospodarstwa domowego czy elektroniki) podana jest ich specyfikacja techniczna, warunki gwarancji, a niekiedy również opinie użytkowników. Takie wsparcie jest dość trudne do uzyskania w sklepie stacjonarnym ze względu na dużą liczbę produktów i kryteriów ich porównania.

Czas to pieniądz – nie tylko w przenośni

W przypadku zakupów w sklepie internetowym mamy z reguły nieograniczony czas. Możemy surfować po sklepach o dowolnej porze, bez obawy, że gdzieś się spóźnimy albo zamkną sklep. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, kiedy np. urządzamy mieszkanie i poszukujemy pasujących do naszego wnętrza akcesoriów. Przykładowo, aktualna gazetka Leroy Merlin – sklepu z materiałami budowlanymi i wyposażeniem domów, oferuje w promocyjnych cenach m.in. lampy, zasłony i dekoracje mieszkaniowe. Gdybyśmy mieli obejrzeć wszystkie proponowane produkty na miejscu w sklepie, musielibyśmy spędzić w nim cały dzień, a i tak wątpliwe jest, czy zdążylibyśmy coś wybrać i nie wiadomo, czy cena byłaby atrakcyjna. Do tego trzeba doliczyć czas dojazdu i koszt paliwa. Tymczasem korzystając z serwisu Gazetkomat.pl możemy bez pośpiechu przestudiować gazetkę sklepową w domu, podjąć decyzję i dokonać zakupu w promocyjnej cenie i zaoszczędzić czas, który możemy poświęcić na inne czynności. Zatem czas – to w tym wypadku pieniądz, który zostaje w naszej kieszeni.

Ceny lepsze w sieci

Regułą jest, że ceny produktów w sklepach internetowych są generalnie niższe od tych w sklepach stacjonarnych. Dlaczego? Przede wszystkim istotne jest składowanie towaru. W sklepach stacjonarnych niezbędne jest zaplecze magazynowe, którego utrzymanie generuje koszty. A te ponoszone są przez klienta – w cenie produktu. To samo dotyczy wszelkich prac logistycznych. Natomiast sklep internetowy nie musi w ogóle posiadać magazynu; w zupełności wystarczy, że ma zawarte umowy z dystrybutorami lub producentami. Odpadają również koszty pracownicze, sklep internetowy może prowadzić jedna osoba we własnym mieszkaniu. Wszystko to przekłada się na niższą cenę produktu, którą płaci klient.

Dostawa do domu – różne warianty

Zakupy internetowe dowozi do klienta własny dostawca firmowy lub kurier z firmy zewnętrznej. W przypadku sieci marketów Carrefour gazetka informuje o możliwości osobistego odbioru zamówienia złożonego przez internet w wybranym sklepie stacjonarnym w całym kraju, a w Warszawie dodatkowo w punkcie Drive. Koszty dostawy zależą od kwoty zamówienia oraz godzin, w jakich realizowana jest dostawa.

Leroy Merlin dostarcza zakupy do domu kurierem w ciągu jednego dnia roboczego, a produkty na paletach w ciągu dwóch dni. Dowóz realizowany jest na terenie całej Polski. Klient może również odebrać zakupy osobiście. Dostępna jest też opcja odbioru w paczkomacie.

W przypadku sieci Tesco gazetka dotyczy ofert z dostawą do domu jedynie do końca października – opcja e-zakupów zostanie wkrótce wyłączona. Równolegle zostanie wygaszona usługa Click&Collect (osobisty odbiór zamówienia złożonego internetowo). Od listopada 2020 roku zakupy w tej sieci sklepów będzie można zrobić wyłącznie stacjonarnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE