Reklama

Żałoba w gminie Krośniewice po śmierci biskupa

Opublikowano:
Autor:

Żałoba w gminie Krośniewice po śmierci biskupa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Krośniewice w żałobie. Jak poinformowała burmistrz Katarzyna Erdman, flaga państwowa przed budynkiem urzędu gminy zostanie opuszczona do połowy masztu.

Powodem jest śmierć biskupa seniora diecezji łowickiej, Józefa Zawitkowskiego. Duszpasterz był honorowym obywatelem Krośniewic.

- W związku ze śmiercią Honorowego Obywatela Krośniewic, zarządziłam opuszczenie do połowy flagi znajdującej się przed Urzędem Miejskim w Krośniewicach – napisała na facebooku Katarzyna Erdman.

Przypomnijmy – informacja o śmieci biskupa pojawiła się wczoraj, o czym pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Józef Zawitkowski urodził się 23 listopada 1938 r. w Wale (woj. mazowieckie). Jest poetą, kompozytorem, znanym kaznodzieją, który szczególnie zawierza się Matce Bożej.

Święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 1962 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Ukończył także studia w zakresie muzyki kościelnej na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Jest autorem wielu znanych pieśni kościelnych, m.in. "Panie, dobry jak chleb" czy "Abyśmy byli jedno". Wydał także liczne książki pod pseudonimem ks. Tymoteusz. Przez 3 lata swojej duszpasterskiej posługi, w latach 1962–1965, pracował m.in. w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach.

Sakrę biskupią otrzymał 9 czerwca 1990 r. w Łowiczu. Mianowany biskupem pomocniczym dla nowo utworzonej Diecezji Łowickiej w dniu 25 marca 1992 r. Od 9 grudnia 2013 r. biskup senior.

fot. archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE