Reklama

Reklama

Żałoba w gminie Krośniewice po śmierci biskupa

Opublikowano: 30 października 2020 12:01
Autor: toza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Gmina Krośniewice w żałobie. Jak poinformowała burmistrz Katarzyna Erdman, flaga państwowa przed budynkiem urzędu gminy zostanie opuszczona do połowy masztu.

Reklama

Powodem jest śmierć biskupa seniora diecezji łowickiej, Józefa Zawitkowskiego. Duszpasterz był honorowym obywatelem Krośniewic.

- W związku ze śmiercią Honorowego Obywatela Krośniewic, zarządziłam opuszczenie do połowy flagi znajdującej się przed Urzędem Miejskim w Krośniewicach – napisała na facebooku Katarzyna Erdman.

Przypomnijmy – informacja o śmieci biskupa pojawiła się wczoraj, o czym pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Józef Zawitkowski urodził się 23 listopada 1938 r. w Wale (woj. mazowieckie). Jest poetą, kompozytorem, znanym kaznodzieją, który szczególnie zawierza się Matce Bożej.

Święcenia prezbiteratu przyjął 20 maja 1962 r. z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski. Ukończył także studia w zakresie muzyki kościelnej na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Jest autorem wielu znanych pieśni kościelnych, m.in. "Panie, dobry jak chleb" czy "Abyśmy byli jedno". Wydał także liczne książki pod pseudonimem ks. Tymoteusz. Przez 3 lata swojej duszpasterskiej posługi, w latach 1962–1965, pracował m.in. w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krośniewicach.

Sakrę biskupią otrzymał 9 czerwca 1990 r. w Łowiczu. Mianowany biskupem pomocniczym dla nowo utworzonej Diecezji Łowickiej w dniu 25 marca 1992 r. Od 9 grudnia 2013 r. biskup senior.

fot. archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Krośniewiak od urodzenia

  I kogo to obchodz

 • miesiąc temu | ocena +9 / -9

  kutnianin

  Tak budują kastę i utwierdzają ich że są kimś lepszym......szkoda człowieka, ale bez przesady

 • miesiąc temu | ocena +9 / -9

  Gonzo

  Ja w żałobie po tym osobniku nie jestem.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Kutnianin

   Kazdy ma swoich idoli jedni szanują biskupa a inni np zlodzieja?

 • miesiąc temu | ocena +6 / -6

  1920

  Ładną dziś pogodę mamy..