Reklama

Zamieszkał w... wiacie śmietnikowej. ''Takich jak on jest więcej!''

Opublikowano:
Autor:

Zamieszkał w... wiacie śmietnikowej. ''Takich jak on jest więcej!'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kontenery zamiast mebli, smród, wizyty straży miejskiej, ustawiczne skrzypienie furtki i zmieszane spojrzenia mieszkańców - tak przez kilka miesięcy wyglądała codzienność mężczyzny zamieszkującego wiatę śmietnikową przy ul. Barlickiego. A to nie jedyny taki przypadek na terenie naszego miasta. Jaki los czeka kutnowskich bezdomnych w trakcie zbliżającej się zimy?

O mężczyźnie żyjącym pośród kontenerów poinformował nas jeden z naszych Czytelników.

- Żyje w brudzie i smrodzie od dobrych 2 miesięcy. Staż miejska parokrotnie go wyrzucała, lecz ten znów wraca. Teraz ktoś powiesił kartkę ”Zachowaj ciszę ,śpi człowiek” - alarmował internauta.

Komendant straży miejskiej w Kutnie, Ryszard Wilanowski potwierdza, że sytuacja bezdomnego z ul. Barlickiego jest dobrze znana municypalnym. Niemniej, od września strażnicy nie podejmowali tam żadnej interwencji. Mężczyzna najprawdopodobniej zmienił miejsce pobytu.

Podobne przypadki zdarzały się w innych rejonach Kutna, m.in na os. Tarnowskiego, o czym również donoszą nasi Czytelnicy. - Osób pomieszkujących po śmietnikach jest więcej - alarmują.

Straż miejska zapewnia, że w okresie jesienno-zimowym żadna z osób bezdomnych nie zostanie pozostawiona bez na pastwę losu.

- Regularnie podejmujemy interwencje związane z osobami bezdomnymi na terenie całego miasta, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Jeżeli taka osoba znajduje się w stanie zagrożenia zdrowia lub życia w wyniku wyziębienia, bądź zamarznięcia a nie jest pod wpływem alkoholu, może skorzystać z noclegowni przy ul. Wyszyńskiego. Musi oczywiście wyrazić na to zgodę. W przypadku, gdy bezdomny jest pod wpływem alkoholu, a jednocześnie warunki atmosferyczne zagrażają jego życiu, zostaje przewieziony do ogrzewalni przy ul. Mickiewicza - wyjaśnia Ryszard Wilanowski.

Przypomnijmy, że na początku października rozpoczęła się Akcja Zima, organizowana i koordynowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pomagają w niej partnerzy, wśród których znajdują się m.in. służby mundurowe, kutnowski szpital, parafie, organizacje pozarządowe i osoby prywatne

MOPS apeluje do mieszkańców Kutna, by w przypadku napotkania osoby bezdomnej poinformować ją o możliwości skorzystania z pomocy lub, jeśli sytuacja tego wymaga, nie bać zadzwonić pod numer alarmowy.

W trakcie ubiegłorocznej Akcji Zima straż miejska interweniowała 565 razy, policja 182, natomiast szpital odnotował 101 interwencji. Z regulaminowego pobytu w Domu Noclegowym skorzystały 43 osób, zaś ze schronienia w Ogrzewalni 155 osób, w tym 54 osoby spoza Kutna - także obcokrajowcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE