Reklama

Reklama

Zamykają przedszkola, od soboty nowe obostrzenia! Co z kościołami w Wielkanoc?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPRM

Zamykają przedszkola, od soboty nowe obostrzenia! Co z kościołami w Wielkanoc? - Zdjęcie główne

Rząd wprowadza nowe obostrzenia | foto KPRM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rząd poinformował o nowych obostrzeniach. Chodzi m.in. o zamknięcie przedszkoli, a także salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Kościoły pozostają otwarte. Jakie jeszcze decyzje podjął gabinet Mateusza Morawieckiego?

Reklama

Premier na wstępie mówił o tym, że obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju jest wyjątkowo trudna. Apelował o to, by zbliżające się święta wielkanocne spędzić wyłącznie w gronie najbliższej rodziny. Morawiecki mówił jak istotne są szczepienia w walce z pandemią. Dodał, że dla rządu ważne jest nie tylko zdrowie Polaków, ale także miejsca pracy.

Adam Niedzielski stwierdził natomiast, że trzecia fala jest dużo gorsza od tego, co działo się jesienią w trakcie drugiej fali – wpływ na to ma mieć brytyjska mutacja wirusa.

- Średni poziom zachorowań osiągnął 24,5 tysiąca. W szczytowym momencie drugiej fali to było 26 tysięcy – mówił Niedzielski.

Zaznaczył jednak, że należy spodziewać się dalszego wzrostu zakażeń i co za tym idzie, przekroczenia progu średnio 26 tysięcy zakażeń. Podkreślił, że ogromną rolę w walce z pandemią będą odgrywały szpitale tymczasowe.

- Jesteśmy w sytuacji kryzysowej, sytuacji ciężkiej – mówił szef resortu zdrowia.

Od najbliższej soboty wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywać przez co najmniej 2 tygodnie. Obowiązują dotychczasowe obostrzenia plus:

  • Handel – wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych zostaną zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą dostępne.
  • W sklepach, na targach, punktach pocztowych - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w miejscach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych, oraz 1 osoba na 20 metrów kwadratowych w miejscach o powierzchni przekraczającej 100 metrów kwadratowych.
  • W kościołach – 1 osoba na 20 metrów kwadratowych. Obowiązkowo stosowane maseczki i dystans społeczny.
  • Salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody – zamknięte do 9 kwietnia, po tym dniu zapadną nowe decyzje.
  • Żłobki i przedszkola zostają zamknięte. Nie dotyczy to medyków i mundurowych, dla których opieka nad dziećmi ma być zapewniona z uwagi na ich zaangażowanie w walce z pandemią. Rodzicom przysługuje zasiłek opiekuńczy.
  • Sport – do 9 kwietnia działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie dla sportu zawodowego.
  • Rząd rekomenduje przejście na pracę zdalną.
 

W TYM MIEJSCU znajduje się zapis wideo z dzisiejszej konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego. Z kolei TUTAJ dzisiejszy raport epidemiolgoiczny z powiatu kutnowskiego i z kraju. W Polsce odnotowano rekordową liczbę zakażeń.

Więcej informacji wkrótce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy