Reklama

Reklama

Zapadła decyzja ws. tegorocznej Odysei Historycznej: „Niestety nie będą to dobre wieści”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Zapadła decyzja ws. tegorocznej Odysei Historycznej: „Niestety nie będą to dobre wieści” - Zdjęcie główne

Odyseja Historyczna została w tym roku odwołana | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fatalna wieść dla wszystkich miłośników historii! Odyseja Historyczna została po raz kolejny odwołana. To już trzeci rok z rzędu, kiedy ta popularna impreza się nie odbędzie.

Reklama

- Długo czekaliście na tę informację, ale niestety nie będą to dobre wieści. Informujemy, że  X Odyseja Historyczna w tym roku się nie odbędzie … powodów jest kilka i nie jest to prosta sprawa, jednak najbardziej wiąże nam ręce sytuacja z pandemią i związanymi z nią ograniczeniami. Wiem, że luzowania idą w dobrym kierunku, ale niestety wg rozporządzenia Rady Ministrów obecnie na świeżym powietrzu może się  bawić 150 osób i to w reżimie sanitarnym, a przypominam, że Odyseja Historyczna to impreza masowa – pisze w mediach społecznościowych Rafał Ambroziak, jeden z organizatorów wydarzenia. 

Ponadto problemem okazały się również środki finansowe – w tym roku mniejsze ze względu na pandemię.

- W związku z pandemią instytucje, sponsorzy i podmioty kulturalne, również mają mniejsze środki na tego typu imprezy niż zazwyczaj. Tak więc pieniędzy na taką imprezę, jaką byśmy chcieli zrobić, też nie mamy – dodaje Ambroziak. 

Warto wspomnieć, że to już trzeci rok z rzędu bez Odysei Historycznej. W 2019 wydarzenie nie odbyło się m.in. w związku z prowadzonym remontem w Leszczynku gdzie zwykle miało miejsce, a później problemami finansowymi. W 2020 plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i obostrzenia dotyczące imprez masowych. 

Tegoroczna Odyseja miała być tą jubileuszową. Niestety, organizatorzy oraz uczestnicy muszą na nią poczekać kolejny rok.

Przypomnijmy, że poprzednie edycje imprezy cieszyły się ogromną popularnością. Podczas zlotu obywają się liczne pokazy i inscenizacje historyczne, a spotkać można rekonstruktorów przedstawiających praktycznie każdą epokę historyczną. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE