Reklama

Reklama

Zapalmy światło wolności - wspaniały koncert w Państwowej Szkole Muzycznej

Opublikowano: wt, 13 gru 2016 20:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Światło wolności zostało zapalone dziś w sali koncertowej kutnowskiej szkoły muzycznej. Program słowno-muzyczny przedstawiony przez artystów w 35. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego wywołał nostalgię i zadumę. Bo takie właśnie nastroje powinny towarzyszyć tym obchodom.

Reklama

Program opierał się na ukazaniu stanu wojennego od A do Z. Piosenki i wiersze ułożone były według schematu i odpowiednio zapowiedziane przez lektorów - Małgorzatę Rzeźnicką i Kamila Pasikowskiego. Zgromadzeni goście mogli przypomnieć sobie lub też dowiedzieć się czym była Bezpieka, Godzina milicyjna, Kartki, co wydarzyło się w Kopalni Wujek, do czego służyły Oporniki lub też czym była WRONa. Piosenki, jakie moglismy usłyszeć to "Taki kraj", która została wykonana na otwarcie uroczystości przez uczniów i nauczycieli, "Tango" w wyk. Edyty Przybysz, "Za czym kolejka ta stoi", którą wykonały Agata Daniel i Alicja Pietruszewska, czy też "Obława", w wykonaniu Macieja Dzięgielewskiego.

Pieśni i wiersze wykonywali również: Oliwia Byczkowska, Natalia Głowacka, Weronika Kaczmarek, Magdalena Kołodziejska, Aleksandra Kozarska, Raisa Kurasiewicz, Agnieszka Lewandowska, Marta Linkiewicz, Maria Nodzak, Agata Suligowska, Weronika Zagozda, Łukasz Dembowski i Przemysław Ptaszyński. Za fortepianem natomiast zasiadł nauczyciel wydziału jazzowego - Marcin Janiszewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)