reklama
reklama

Specjalne samoloty na naszym niebie. Ważny komunikat dla mieszkańców kilku gmin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (canva)

Specjalne samoloty na naszym niebie. Ważny komunikat dla mieszkańców kilku gmin - Zdjęcie główne

Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o samolotach, które wkrótce wzbiją się w powietrze | foto poglądowe (canva)

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego skierowało apel do mieszkańców. Chodzi o samoloty, które wkrótce będziemy mogli dostrzec na naszym niebie.
reklama

Zarządzanie Kryzysowe ostrzega mieszkańców

Wczoraj Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego wystosowało komunikat skierowany do mieszkańców powiatów opoczyńskiego, rawskiego, tomaszowskiego, skierniewickiego, łowickiego, kutnowskiego, łęczyckiego (bez gminy Świnice Warckie). Dotyczy to również osób przebywających w powiecie zgierskim na terenie gminy Głowno.

- Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi informuje, że w dniach od 19 września do 4 października 2024 r., będzie wykonywany zrzut szczepionki przeciwko wściekliźnie dla lisów wolnożyjących na terenie woj. łódzkiego. Szczepionka jest wyrzucana z samolotu na terenach niezabudowanych – informuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Jak dodano istnieje duże prawdopodobieństwo kontaktu szczepionki z człowiekiem, a także podjęcie jej przez zwierzęta domowe (np. psy). 

- Spożycie czy połknięcie przez np. duże psy szczepionki, w całości wraz z plastikowym blistrem, może się skończyć niestrawnością, perforacją żołądka lub jelit co niechybnie może doprowadzić do śmierci zwierzęcia – ostrzega Zarządzanie Kryzysowe.

Jeżeli dojdzie do sytuacji, że przypadkowo szczepionka zostanie zrzucona na teren posesji mieszkalnej to należy powiadomić o tym fakcie właściwy inspektorat weterynarii i przekazać szczepionki do utylizacji. 

Należy pamiętać, by nie dotykać bezpośrednio szczepionki ręką, a jedynie przez rękawiczki czy worek foliowy.

- Dodatkowo, przez okres około dwóch tygodni po przeprowadzeniu akcji szczepienia nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone, jako zwierzęta konkurencyjne do zjedzenia przynęt (np. lasy, pola, łąki) – dodaje Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama