Reklama

Reklama

Zastrzyk gotówki dla szpitala! 1,2 miliona złotych trafiło do Kutna

Opublikowano: 25 czerwca 2020 07:06
Autor:

Zastrzyk gotówki dla szpitala! 1,2 miliona złotych trafiło do Kutna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 20 milionów złotych trafi do szpitali w Łódzkiem, które należą do sieci szpitali. Ryczałty szpitali wzrosną od 1 lipca. To oczekiwany przez dyrektorów szpitali powiatowych wzrost wyceny świadczeń m.in. w internie, kardiologii, ortopedii.

Reklama

Od 1 lipca 2020 r. wzrasta kwota bazowa wynikająca z ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych. Dzięki decyzjom Ministerstwa Zdrowia i NFZ, w tym samym czasie o 3% zwiększy się wycena świadczeń w ramach leczenia szpitalnego PSZ.

– To kolejny, po pakiecie stabilności finansowej dla sektora ochrony zdrowia w czasie COVID-19, element wsparcia finansowego szpitali. Teraz zwiększamy środki na świadczenia objęte ryczałtem w tzw. szpitalach sieciowych – podkreśla Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

NFZ przeznaczy na sfinansowanie tej podwyżki ponad 302 miliony złotych. Pieniądze pochodzą z funduszu zapasowego i zostały podzielone pomiędzy województwa wg algorytmu na rok 2020.

Jest to kolejna w tym roku zmiana planu finansowego. W stosunku do wyjściowych 6 173 226 tys. zł., plan finansowy Łódzkiego oddziału wzrósł o ponad 221 mln zł. Obecnie kwota przeznaczona na świadczenia zdrowotne dla pacjentów w Łódzkiem to 6 394 655 tys. zł. Pieniądze, które trafią do szpitali w Łódzkiem, na pewno bardzo się im przydadzą i poprawią ich kondycję finansową. Pomogą szpitalom w utrzymaniu kadry.

Przeciętny wzrost wyniesie ok. 600 tys. zł, w przypadku największych podmiotów będzie to przeszło 2 mln zł. Przygotowujemy stosowne aneksy, które pozwolą szpitalom szybko odczuć tę zmianę finansową, która umożliwi pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych. Uruchomienie dodatkowych pieniędzy jest już tylko kwestią techniczną – informuje Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ

W Łódzkiem w sieci szpitali są 34 szpitale, to w większości szpitale o znaczeniu powiatowym, ważne dla lokalnych społeczności i dla ochrony zdrowia w Łódzkiem. Dodatkowe 20 milionów złotych umożliwia kolejny wzrost ryczałtów w tym roku. W marcu ryczałty szpitali w sieci zwiększyły się o 116 milionów w porównaniu z rokiem 2019.

Łódzki NFZ otrzymał także z budżetu państwa osobną pulę pieniędzy na walkę z COVID 19.

Do szpitali w sieci szpitali z tej kwoty trafiło dotąd 51,5 mln zł. To wynagrodzenie m.in. za gotowość do opieki nad chorymi na COVID 19, ich leczenie, pretriage, testy w kierunku koronawirusa, pracę w punktach pobrań czy transport medyczny.

Pieniądze otrzymało już 26 szpitali w Łódzkiem. Najwięcej pieniędzy, niemal 26 mln zł, otrzymał szpital jednoprofilowy w Zgierzu; 2,7 mln zł Szpital Powiatowy w Radomsku; 1,7 mln zł trafiło do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia; 1,2 mln zł otrzymał Kutnowski Szpital Samorządowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)
 • rok temu | ocena +5 / -5

  Cyc

  Tyle lat nie dbano dobrych madrych dyrektorów zwalniano jak i działy likwidowano spolki kase do kieszeni sama rofxina pracuje w szpitalu jak i w ratuszu co za opieka w tym szpitalu szkoda kazdego grosza na ten szpital na szpital w Łęczycy i pobliskie przeznaczyc pieniadze

 • rok temu | ocena +6 / -6

  brak słów

  Ludzie nie mają za co kupować niezbędnych leków i sprzętu rehabiltacyjnego, grzebią w śmietnikach, palą śmieciami i starymi meblami, a Burzyński będzie sprowadzać 80 kontenerów granitu z Portugalii. żeby wyłożyć betonowy bunkier (swoje przyszłe mauzoleum?) na placu Wolności. To Europa czy Tadżykistan? Ludzie, kogo wy wybraliście?

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Kot wodza

   Duda przeznaczył DWA MILIARDY na pisowską tubę propagandową zamiast na lecznictwo - uważajcie kogo będziecie wybierać !!!

   • rok temu | ocena +0 / -0

    Rt

    Zapomniałeś dodać 2 miliardy co roku Polacy to bardzo bogaty naród i bardzo rozrzutny

   • rok temu | ocena +4 / -4

    Abc

    A senat ile wziął sobie kasy a ile sprzedali komuchy Polski służcie dalej Rosji i Niemiec a od Polski VON Polska dla Polaków dzięki za PiS że zrobił stop grabieży Polski

   • rok temu | ocena +4 / -4

    Duda, oddaj moje 2 miliardy

    2 miliardy na TVP to ponad 5 miliionów na każdy dzień. Każdego dnia ponad 5 baniek! Chociaż mają reklamy i abonament!

 • rok temu | ocena +6 / -6

  Zz

  Podwyżki tylko dla kogo. Osoby najmniej zarabiające 1800-1900 też dostana podwyżki tyle że wejda one w dodatek wyrównawczy który jest bezprawnie stosowany. Nie wyrownano pracownikom pensji zasadniczej do 2600 co np.zrobiono w starostwie. Cały czas olewani są pracownicy najmniej zarabiający nierzadko z 30 40 letnim stażem pracy.