Reklama

Reklama

Zatrucia alkoholowe, bóle brzucha i urazy. Tak wyglądały święta na kutnowskiej Izbie Przyjęć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Zatrucia alkoholowe, bóle brzucha i urazy. Tak wyglądały święta na kutnowskiej Izbie Przyjęć - Zdjęcie główne

Zatrucia alkoholowe, bóle brzucha i urazy. Tak wyglądały święta na kutnowskiej Izbie Przyjęć | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niektórym poszło w boczki, innym wyszło bokiem. Za nami Święta Wielkanocne, w trakcie których w niejednej rodzinie królowało jedzenie i picie "pod korek". Część mieszkańców Kutna i okolicznych miejscowości okupiła świąteczne biesiadowanie wizytą w szpitalnej Izbie Przyjęć. Z jakich powodów najczęściej trafiali pod opiekę służby zdrowia?

Reklama

W dniach 8-11 kwietnia do Izby Przyjęć Kutnowskiego Szpitala Samorządowego trafiło łącznie 220 osób, z czego 82 wymagały hospitalizacji. Okres świąteczny w wielu polskich domach wiąże się często z klasycznym "nieumiarkowaniem w jedzeniu i piciu". Problemy gastryczne nie były wszelako jedynymi dolegliwościami nękającymi pacjentów. 

Jak informuje nas kutnowski szpital, problemy zdrowotne, z którymi zgłaszali się pacjenci to: różnego rodzaju urazy, bóle brzucha, bóle w klatce piersiowej, upojenia alkoholowe oraz przypadki zakażenia wirusem ospy wietrznej wśród najmłodszych pacjentów.

 Z dolegliwościami gastrycznymi zgłosiło się nie więcej niż 20 osób, około 60 pacjentów gościło na Izbie Przyjęć z powodu nadużcyia alkoholu. Ponadto około 100 osób zgłisło się w związku z urazami, stłuczeniami, czy złamaniami. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy