Reklama

Zatrzymali tira: ''Ten samochód to recydywista''

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymali tira: ''Ten samochód to recydywista'' - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ciężarówkę z urządzeniem zakłócającym prawidłowe działanie układu oczyszczania spalin zatrzymali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Łowicza.

- 10 czerwca w Kaszewach na drodze krajowej nr 92 inspektorzy z Łowicza ważyli ciężarówki na wadze dynamicznej oraz sprawdzali układ SCR w kontrolowanych pojazdach, czyli szukali ewentualnych emulatorów Ad-blue. W jednym przypadku w pojeździe polskiego przewoźnika stwierdzono uszkodzenie układu uzdatniania spalin. Szczegółowa kontrola, z użyciem zestawu kontrolnego do badań przez łącze OBD, wykazała w pojeździe ingerencję w układ uzdatniania spalin - relacjonuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi.

Po dokładnych oględzinach pojazdu znaleziono wpięty w układ selektywnej redukcji katalitycznej SCR tzw. „emulator Ad-blue”. W wyniku kontroli zatrzymano dowód rejestracyjny kontrolowanej ciężarówki i wydano dyspozycję zakazu dalszej jazdy. Kierowcę ukarano mandatem karnym.

- Można powiedzieć, że kontrolowana ciężarówka była „recydywistą”, ponieważ na początku bieżącego roku z tego samego powodu był już zatrzymany dowód rejestracyjny - dodaje WITD Łódź.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE