Reklama

[ZDJĘCIA] Drogowe inwestycja w Kutnie. Jak przebiegają?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta w Kutnie informuje o stanie drogowych inwestycji w naszym mieście. Co obecnie się dzieje i gdzie wkrótce należy spodziewać się rozpoczęcia prac?

Budowa ulicy Paderewskiego

- W ramach prac przewidzianych do realizacji w 2020 roku, wykonana została budowa kanalizacji deszczowej. Ponadto ułożona została kostka betonowa w sięgaczu ulicy. W części drogi położono pierwszą warstwę masy asfaltowej - informuje Urząd Miasta.

Od ulicy Przemysłowej wykonane zostały krawężniki i warstwa konstrukcyjna jezdni ul. Paderewskiego. Wykonany został chodnik wraz z wjazdami po lewej stronie (patrząc od ulicy Przemysłowej).

Trwają prace związane z przygotowaniem drogi pod wylanie warstwy wiążącej asfaltu oraz prace przygotowawcze do wykonania chodnika wraz z wjazdami po prawej stronie ulicy Paderewskiego.

Budowa nowych ulic

Miasto Kutno otrzymało dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ul. Chopina (II etap) oraz budowę ul. Stalowej w Kutnowskiej Strefie Przemysłowej. Zadania otrzymały dofinansowanie w wysokości 50% wartości inwestycji.

- W ramach przebudowy ulicy Chopina wyremontowany zostanie odcinek ulicy o długości ok. 800 mb od bocznicy kolejowej do drogi krajowej nr 92. W ramach zadania wykonane zostaną: nowa nawierzchnia o szerokości 7,00 m, nowe zjazdy, zatoka postojowa dla samochodów osobowych, zatoka postojowa dla samochodów ciężarowych, pobocze oraz odwodnienie ulicy. Przewidywany termin realizacji inwestycji to 5 m-cy. Na realizację tego zadania wpłynęło pięć ofert wykonawców. Obecnie trwa ich analiza formalno -prawna - czytamy na stronie Urzędu.

Wykonawca budowy ulicy Stalowej w Kutnie został już wyłoniony. Prace budowlane wykona firma MCC S.A. za cenę 1 176 237,18 PLN. Termin realizacji zadania to 3 m-ce. Budowany fragment ul. Stalowej będzie stanowił część systemu dróg lokalnych, dojazdowych i zbiorczych, obsługujących tereny Kutnowskiej Strefy Przemysłowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE