Reklama

[ZDJĘCIA] Duże inwestycje w gminie Krzyżanów. Kończą termomodernizację strażnic, będzie remont drogi powiatowej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W gminie Krzyżanów praca wre. Właśnie dobiega końca termomodernizacja dwóch strażnic OSP, a do końca listopada wyremontowane zostanie 2,5 km drogi powiatowej.

Dobiega końca realizacja zadania termomodernizacji strażnic Ochotniczej Straży Pożarnej w Młogoszynie oraz Siemienicach. Zadania sfinansowane zostało w większości przez gminę Krzyżanów z udziałem środków uzyskanych w ramach złożonego wniosku przez Wójta Gminy Krzyżanów Tomasza Jakubowskiego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Koszty zadania dla obydwu jednostek OSP wynoszą około 340.000,00 złotych w tym dotacja Funduszu wynosi: 52.700,00 zł dla OSP Siemienice i 45.705,00 zł dla OSP Młogoszyn. Pozostałą część inwestycji w kwocie ok. 250.000,00 złotych sfinansuje gmina Krzyżanów.
Wykonawcą zadania jest firma "MEG-BUD" Marcin Gibski z Krzesina, a inwestycja zostanie zakończona do końca października 2020 roku.

Na podstawie zawartego porozumienia przez Wójta Gminy Krzyżanów Tomasza Jakubowskiego z Zarządem Powiatu Kutnowskiego - Gmina Krzyżanów przejęła od powiatu do realizacji z własnych środków finansowych remont drogi powiatowej Nr 2112E relacji Bedlno – Młogoszyn – Ktery na odcinku o długości 2,512 km od granicy gminy Bedlno do wjazdu na wiadukt autostrady A1 w miejscowości Młogoszyn. Zakres remontu obejmuje w szczególności: oczyszczenie i udrożnienie rowów, odtworzenie zjazdów i zniszczonej nawierzchni asfaltowej drogi.
Droga była w złym stanie technicznym zwłaszcza odcinek przebiegający przez łąki nad rzeką Ochnią w Łękach Kościelnych ze względu na liczne zapadnięcia pasa jezdni.

W wyniku rozstrzygniętego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wykonawcą zadania została Spółka Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych S.A. z Gostynina za cenę 1.797.004,07 złotych i 60 miesięcznym okresem rękojmi za wady. Realizacja zadania potrwa do końca listopada 2020 roku.

Ze względu na prowadzone prace remontowe – odcinek drogi Szewce – Łęki zostanie wyłączony z ruchu samochodowego przez cały okres remontu i został zorganizowany objazd z Szewc przez Krzyżanówek, Krzyżanów, Rustów, Pawłowice i wjazd na drogę do Młogoszyna w Łękach Kościelnych. Na pozostałym odcinku od Łęk Kościelnych do Młogoszyna wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu kołowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE