Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Dzień Języka Ojczystego w Szkole Podstawowej we Wroczynach

Opublikowano: ndz, 23 lut 2020 12:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. I tak dla uczczenia święta języka polskiego pani Marzena Majtczak razem klasami 5-8 zorganizowała szereg działań mających za zadanie przypomnieć wszystkim uczniom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

Reklama

W tym dniu lekcje języka polskiego obfitowały w konkursy: „Mistrz mowy”, „Mistrz ortografii”, „Z frazeologią za pan brat”, „Znawca gramatyki”, zagadki, quizy, krzyżówki, ukryte słowa, łamańce językowe i rebusy językowe. W Kąciku Językowym, gdzie oprócz wierszy i ciekawostek o języku polskim, można było zapoznać się z tematyczną prezentacją multimedialną. Oprócz tego chętni uczniowie i pracownicy szkoły mogli się zmierzyć z łamańcami językowymi - wierszykami przepełnionymi trudnymi do wyartykułowania słowami. Były one dużym wyzwaniem, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Nie tylko dzieci poradziły sobie wspaniale i udowodniły, że potrafią ładnie i poprawnie mówić oraz dbać o ojczystą mowę.

Spróbujcie i Wy zostać mistrzem wymowy. Powtórzcie: Rozrewolweryzowany rewolwerowiec z rozrewolweryzowanym rewolwerem rozrewolweryzował rewolwer rozrewolweryzowanego rewolwerowca.

- Mam nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać. Wydarzenie to na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń szkolnych. Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień – mówi Marzena Majtczak, koordynatorka MDJO.

Promujmy poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień. Bądźmy świadomymi użytkownikami języka ojczystego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Rodzic

    Tą szkołę już dawno powinni zamknąć jedna wielka porażka

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Absolwent

    I to jest to- nowa młoda krew- tak trzymać