Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Dziś Święto Kolejarza! Zobacz dawny dworzec na zdjęciach i pocztówkach

Opublikowano: pon, 25 lis 2019 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już po raz 39., nie we wrześniu, a 25 listopada polscy kolejarze i pracownicy kolei obchodzą swoje święto. Koleją od lat stoi także nasze miasto, które może pochwalić się jedną z największych stacji w województwie łódzkim, zaś historia kutnowskiego dworca sięga połowy XIX wieku. Jak wyglądał przed laty?

Reklama

Począwszy od XIX w., aż do 1981 roku Dzień Kolejarza Polskiego (bądź Święto Kolejarza) obchodzono we wrześniu. NSZZ „Solidarność” węzła PKP Lublin podjęła jednak uchwałę wyznaczającą za datę obchodów 25 listopada, tj. dzień św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki polskich kolejarzy. W tym dniu prezentowana jest historia kolei, praca na zapleczu, organizowane są konkursy z nagrodami oraz prezentacje nowoczesnego i historycznego taboru.

Równie bogatą historią co samo święto, może pochwalić się dworzec w Kutnie, który wybudowano w 1861 roku. Swój obecny wygląd zawdzięcza generalnemu remontowi ukończonemu w 2012 roku. Zobaczcie jak zmieniał się na przestrzeni lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Ktoś

    Zdjęcia pokazują historię budynku dworca, po ostatniej rewitalizacji zniknął zegar od północnej strony, bardzo go brakuje.

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    podróżny

    Serdecznie pozdrawiam Wszystkich kolejarzy. Trudna i odpowiedzialna jest ich praca. Życzę Im wszystkiego dobrego w Święto Kolejarza.