Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kutnowscy policjanci rozdawali ulotki i plakaty... w trzech językach. O co chodzi?

Opublikowano: 15 lutego 2021 11:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy policjanci rozpoczęli akcję prewencyjno-edukacyjną pod nazwą „Bądź świadomy i bezpieczny na drodze”. Mundurowi na potrzeby tych działań opracowali ulotki informacyjne oraz plakaty dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ma na celu przypomnieć wszystkim użytkownikom, że korzystając z drogi zobowiązani jesteśmy do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Reklama

W przygotowanych materiałach profilaktycznych oprócz aktualnych przepisów prawnych można znaleźć również informacje na temat konsekwencji prawnych ich nie przestrzegania.

- Ponadto przypominamy o przepisach dotyczących tzw. „korytarza życia”, czy prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach. Nie zapomnieliśmy również o informacji na temat jednej z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jaką jest prędkość. Dzięki informacją zawartym w tej ulotce, przypomnisz sobie również o innych ważnych zasadach ruchu drogowego, których przestrzeganie pomoże bezpiecznie dotrzeć do celu podróży - tłumaczą kutnowscy policjanci. 

Ulotki i plakaty zostały przetłumaczone również na język ukraiński oraz gruziński. Na terenie naszego miasta powstaje i rozwija się dużo firm w obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co pozwala systematycznie rozwijać się regionowi i daje zatrudnienie dużej liczbie ludności w tym pracownikom zagranicznym. O nich także pamiętamy, oni również są uczestnikami ruchu drogowego na naszych drogach.

Pierwsze materiały profilaktyczne już dzisiaj trafiły do uczestników ruchu drogowego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)