Reklama

[ZDJĘCIA] Kutnowska drogówka postawiła szlaban na ryzyko. Policjanci zatrzymywali kierowców i...

Opublikowano: pt, 10 lip 2020 16:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z kutnowskiej drogówki wspólnie z pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Bezpieczny piątek – szlaban na ryzyko”. Funkcjonariusze na przejeździe kolejowym sprawdzali zachowania kierowców oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Rozdawali także ulotki zawierające informacje o zasadach przekraczania torowiska.

10 lipca 2020 roku funkcjonariusze z kutnowskiego Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczyli w akcji „Bezpieczny piątek” zorganizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, na strzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Pniewo. Celem działań, organizowanych w każdy wakacyjny piątek, na przejazdach w kraju, jest ograniczenie liczby zdarzeń oraz edukacja uczestników na rzecz bezpiecznych zachowań przed wjazdem bądź wejściem na tory.

Najczęstszymi błędami prowadzącymi do tragedii na torach jest przejeżdżanie pod zamykającymi się rogatkami, omijanie półrogatek i ignorowanie znaku stop oraz czerwonego światła sygnalizacyjnego. Dlatego funkcjonariusze wspólnie z pracownikami PKP zwracali uwagę na osoby, które pokonują szlak kolejowy, czy robią to w sposób bezpieczny i czy swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia dla ruchu. Przypominali o zagrożeniu wynikającym z przechodzenia przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych oraz rozdawali ulotki edukacyjne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE