Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kutnowska reprezentacja na XXIV Święcie Róż. Nasze kwiaty i Królowa oczarowały Lubelszczyznę!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie ma róży bez Kutna, a zatem kiedy odbywa się XXIV Święto Róż, to nie mogło zabraknąć różanej delegacji z Kutna. W weekend 10-11 lipca w Końskowoli królowały kwiaty i właśnie tam kutnowska reprezentacja wyruszyła w towarzystwie samej Królowej Róż.

Reklama

Jaki przebieg miała weekendowe święto w Końskowoli? To strzeszcza kutnowska delegacja:

W niedzielę na Lubelszczyźnie zastaliśmy prawdziwie bajkowy krajobraz. Róże cudownie zdobiły końskowolski rynek, gdzie odbyło się oficjalnie otwarcie XXIV Święta Róż. Najpiękniejsze z kwiatów zostały zaprezentowane na wystawie, która została przygotowana specjalnie na tę okazję. Inauguracji tego różanego święta towarzyszyło również otwarcie Muzeum Tęczyńskich.

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykle ważnym momencie nadania imienia nowej odmianie róży. „Księżna Izabela Czartoryska", bo to o niej mowa, została wyhodowana przez Łukasza Rojewskiego.

Jednak to nie tylko róże skradły serca odwiedzających. Królowa Róż, która nam towarzyszyła podczas tej wyprawy, oczarowała wszystkich i uświetniła swoją obecnością całość imprezy.

Zwiedzający, wzorem królowej, również mieli okazję dodać do swoich strojów kwiecisty  element. A to za sprawą pięknych, różanych wianków, które były wite na zamówienie klientek. Uczestnicy wydarzenia mogli również wziąć udział w warsztatach z przygotowania przeróżnych, różanych ozdób, jak chociażby opaski, czy też przypinki.

Wśród atrakcji nie zabrakło koncertów, w tym Orkiestry Dętej Gminy Końskowola, Chóru „Śpiewający Seniorzy" oraz duetu saksofonowego. Wszystkich przybyłych w szczególności urzekł występ naszej Kutnowskiej Grupy Tańca Dawnego „La Danse", która tradycyjnie wykonała  pokaz dworskiego tańca.

To wydarzenie było idealną okazją, aby zaprosić wszystkich  odwiedzających na zbliżające się 47. Święto Róży. Na specjalnym stoisku, które przygotowaliśmy wraz z Urzędem Miasta można było dowiedzieć się więcej o najbardziej różanym wydarzeniu w Polsce oraz otrzymać mały upominek. Korzystając z okazji serdecznie zapraszamy wszystkich czytających do Kutna, w pierwszy weekend września! Do zobaczenia już niebawem!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy