Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Kutnowski szpital szykuje się na kolejną falę pandemii. Zobacz, jak wyglądają przygotowania

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy podejmuje kolejne działania mające zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatnich tygodni personel placówki otrzymał m.in. rękawiczki ochronne oraz maski, które przekazał Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber.

Reklama

20 tysięcy masek filtrujących klasy FFP3 trafiło wczoraj (27 września) do kutnowskiego szpitala. Jak podkreślają przedstawiciele lecznicy, klasa FFP3 zapewnia najwyższy stopień ochrony dróg oddechowych i najlepiej ogranicza transmisję wirusa. Jest to dar od Marszałka Województwa Łódzkiego, a w transporcie masek pomogła kutnowska straż pożarna. 

- To drogie maski wysokiej jakości. Jest to dar od Marszałka Województwa Łódzkiego dla KSS Sp. z o. o. Transport zapewniła jak zawsze niezawodna kutnowska Straż Pożarna. […] Szpital w Kutnie, w imieniu Załogi i Pacjentów serdecznie dziękuje Panu Marszałkowi – zaznacza Bartosz Serenda, Zastępca Dyrektora ds. Komunikacji i Jakości kutnowskiego szpitala. 

Przypomnijmy, że niecałe dwa tygodnie temu do szpitala w Kutnie trafił inny dar od Marszałka Województwa Łódzkiego, a mianowicie ponad pół miliona rękawiczek ochronnych. Oprócz tego, od 13 września w godzinach najbardziej nasilonego ruchu, każda osoba wchodząca na teren szpitala zostaje poddana badaniu temperatury, a także tradycyjnie powinna zakrywać usta i nos oraz dezynfekować ręce. 

- Z powodu wzrastającej liczby zakażeń musimy być przygotowani na ewentualną kolejną falę wirusa COVID-19. Personel szpitala jest w szczególności narażony na zakażenie koronawirusem. Dziękujemy za przekazany dar Marszałkowi Województwa Łódzkiego, który z pewnością pomoże zahamować rozwijającą się epidemię. Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa. Wszystkich dotąd niezaszczepionych zachęcam do szczepień przeciwko wirusowi – mówił wówczas starosta Daniel Kowalik.

To najprawdopodobniej nie koniec działań profilaktycznych podejmowanych przez placówkę. Wszystkie mają złagodzić skutki kolejnej fali pandemii oraz jak najlepiej zabezpieczyć personel oraz pacjentów szpitala. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE