Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Mają plan na teren w centrum Kutna! Wielu na to czekało, wkrótce może tu powstać…

Opublikowano: 21 kwietnia 2021 16:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wygląda na to, że niezagospodarowany teren u zbiegu ulic Jana Pawła II i Wyszyńskiego wkrótce nabierze nowego blasku. Tak wynika z porządku obrad zbliżającej się sesji rady miasta.

Reklama

Chodzi o teren w pobliżu stacji Shell i sklepu Neonet. W tej chwili znajdują się tam wydeptane dzikie ścieżki i mało estetyczne trawniki.

W swojej pracy radnego uwagę na to miejsce często zwracał Robert Małachowski, który poruszał ten temat na sesjach i w interpelacjach. Sprawa na pewno zostanie poruszona również w trakcie najbliższej sesji zaplanowanej na 27 kwietnia.

W porządku obrad znalazł się punkt podjęcia uchwały „w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Miasto Kutno prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Kutnie przy ul. Papieża Jana Pawła II”.

W uzasadnieniu czytamy, że rozmowy dotyczące tego terenu są prowadzone między Miastem Kutno a Shell Polska od 2018 roku. 

- Decyzją Nr 37/2020 z dnia 19 października 2020 r. Prezydent Miasta Kutno zatwierdził podział nieruchomości oznaczonej jako działka nr 1/4 o pow. 0,2500 ha, położonej w Kutnie przy ul. Papieża Jana Pawła II. W wyniku podziału powstały dwie nowe działki: działka nr 1/23 o pow. 0,2287 ha i nr 1/24 o pow. 0,0213 ha. Miasto Kutno zainteresowane jest nabyciem prawa użytkowania wieczystego tylko w odniesieniu do działki nr 1/24 – czytamy w uzasadnieniu.

Da nieruchomości o której mowa w uchwale nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego teren ten został oznaczony symbolem UC - tereny usług z lokalizacją wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Działka objęta uchwałą jest niezabudowana, niezagospodarowana, wykorzystywana przez przechodniów głównie jako przejście prowadzące do znajdujących się w pobliżu sklepów.

- Nabycie przez Miasto Kutno prawa użytkowania wieczystego działki nr 1/24 o pow. 0,0213 ha położonej w Kutnie przy ul. Papieża Jana Pawła II w obrębie ewidencyjnym Grunwald pozwoli na urządzenie tego terenu oraz przekształcenie go w ciąg pieszy - poprzez ułożenie chodnika i nasadzenie w jego pobliżu roślinności – napisano w uzasadnieniu uchwały.

Jeśli więc rani przegłosują tę uchwałę wydeptana przez pieszych ścieżka zostanie zastąpiona przez nowy chodnik i zadbaną zieleń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -4

  Oko

  Zabetonować,będzie pasowało do wizji Kutna.

  • 3 miesiące temu | ocena +6 / -1

   Macko

   Po co betonować? Napisali przecież, że kostką ten teren wyrównają. Jak by nie patrzeć też do wizji pasuje.