Reklama

[ZDJĘCIA] Niezwykłe lekcje języka angielskiego w "Piątce"

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ramach działań innowacyjnych, w Szkole Podstawowej nr 5 w dniach 10 – 11 lutego odbyły się niezwykłe lekcje języka angielskiego dla klas IV - VIII, a wszystko za sprawą gości z Argentyny i Indonezji. Młodzi studenci – wolontariusze współpracujący z fundacją Euroweek, gościli w murach szkoły.

Celem wizyty była przede wszystkim nauka języka angielskiego, uświadomienie uczniom jaki jest jej cel, integracja zespołów klasowych, nauka otwartości, tolerancji, kultury i tradycji innych państw, a także nauka podstawowych zwrotów w języku hiszpańskim i indonezyjskim. Dodatkową atrakcją była możliwość poćwiczenia ruchów popularnego tańca argentyńskiego. Oprócz licznych zabaw i gier anglojęzycznych, które zaoferowali nam wolontariusze, my również przygotowaliśmy dla nich drobne quizy, chcąc jak najwięcej dowiedzieć się
o naszych gościach.

Wizyta Indonezyjczyka Seto i Argentynki Maru poprzedzona była kilkudniowymi wspólnymi przygotowaniami uczniów i nauczycieli języka angielskiego - poznaniem kultury, podstawowych tradycji, a także geografii i położenia państw, z których pochodzą nasi goście. Wspólnie zaplanowano również przebieg wizyty, powtórzono przydatne zwroty z języka angielskiego i przygotowano zadania specjalne dla wolontariuszy. Uczniowie bardzo ciepło i z uśmiechem przyjęli swych „tymczasowych nauczycieli”, całkowicie oddali się znakomitej zabawie, zupełnie zapominając o wszelkich barierach językowych i nieśmiałości. Młodzież na zakończenie tej niezwykłej dwudniowej przygody podziękowała wolontariuszom za niezapomniane przeżycia, wręczając własnoręcznie wykonane kartki.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki języka angielskiego
p. Izabela Robakowska i p. Aneta Banasiak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE