Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Ostatnia droga księdza Hieronima. ''Módlmy się za jego duszę''

Opublikowano: śr, 22 lip 2020 12:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To bardzo smutny dzień dla duszpasterzy i wiernych z powiatu kutnowskiego i z Wielkopolski. Dziś pożegnano ks. Hieronima Nowaka. Jego prochy spoczęły na cmentarzu parafialnym na Łąkoszynie.

Reklama

Msza święta żałobna odbyła się w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kutnie. Właśnie na terenie tej parafii mieszkał ksiądz Hieronim. Dziś żegnała go rodzina, przyjaciele, parafianie z Łąkoszyna i księża. W pogrzebie uczestniczył także biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej, Grzegorz Balcarek. Uroczystości pogrzebowe poprzedziła modlitwa różańcowa w intencji zmarłego księdza.

- Chciałbym w jego imieniu serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom pogrzebu. W pierwszej kolejności dziękuję rodzinie za troskliwą opiekę, zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy szczególnie potrzebował serdecznej obecności. Dziękuję księdzu proboszczowi, że prochy księdza Hieronima mogą spocząć na tym cmentarzu – mówił na zakończenie pogrzebu jeden z duszpasterzy.

Obecni na pogrzebie księża apelowali do wiernych o modlitwę w intencji księdza Hieronima Nowaka.

- Wszyscy zmarli proszą nas o modlitwę. Tylko tym możemy im dopomóc możliwe jak najszybciej stanąć przed Chrystusem i cieszyć się chwałą zbawionych – mówili księża.

Ksiądz Hieronim zmarł w niedzielę 19 lipca. Duszpasterz służył Bogu od 41 lat. Miał 68 lat. Był emerytowanym kapłanem Archidiecezji Poznańskiej mieszkającym na terenie parafii św. Stanisława Biskupa w Kutnie.

Ks. Hieronim był emerytowanym proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Kleszczewie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • rok temu | ocena +1 / -1

    Darek

    Co kogo obchodzi jakiś ksiądz. Umarł to umarł. Moja babcia tez zmarła.

  • rok temu | ocena +1 / -1

    Dziecko

    Ilu na koncie ??