Reklama

[ZDJĘCIA] Pod Wawrzyńcem zapłonęły znicze. ''Stop pedofilii w kościele''

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Członkowie Nowej Lewicy Kutno zebrali się dziś pod kościołem pw. św. Wawrzyńca. Powód? Mija właśnie równo rok od premiery filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", co, zdaniem lewicowców, jest dobrym momentem, by przypomnieć o pedofilii w polskim kościele oraz pochylić się nad losem ofiar księży, którzy - niejednokrotnie - uniknęli odpowiedzialności a swoje czyny.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19., a przewodniczył mu Sebastian Walczak.

- Zebraliśmy się tutaj ze względu na premierę filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego". Film ten pojawił się dokładnie rok po tym, jak premierę miał film "Tylko nie mów nikomu", który pokazywał jaka jest skala pedofilii w kościele katolickim. Przez ten rok widzimy, że nie stało się dokładnie nic, jeśli chodzi o pomoc ofiarom księży pedofilów - rozpoczął S. Walczak.

Kutnowscy działacze podkreślają, że lewica od samego początku walczy o to, aby "prawo w Polsce było respektowane, aby w Polsce księża pedofile, w ogóle pedofile, byli odpowiednio łapami i skazywani".

- Niestety, film, który ostatnio ujrzał światło dzienne, czyli "Zabawa w chowanego" pokazuje jak nieszczelny jest ten system i jak wygląda prawda o łapaniu pedofilów w Polsce, zwłaszcza księży, gdzie nie ma żadnej ochrony tych ofiar i nie ma żadnej sprawiedliwość dla księży, którzy dokonują takich czynów. Nieważne, czy będzie to hydraulik, nauczyciel, ksiądz, celebryta. Nie zgadzamy się na żadną formę pedofilii - stwierdził Sebastian Walczak.

Nowa Lewica Kutno zapaliła pod bramą kościoła symboliczne znicze ku pamięci ofiar księży pedofilów, zaś na słupie ogłoszeniowych naklejono kartki z napisem "Stop pedofili w kościele".

Czemu lewica wybrała akurat tę lokalizację? W odpowiedzi usłyszeliśmy, że jest to największa i najbardziej reprezentacyjna parafia w naszym regionie. Niewykluczone, że po ustaniu pandemii koronawirusa, Nowa Lewica Kutno zorganizuje większe wydarzenie pod kościołem w Witoni, gdzie - jak przekonują kutnowscy działacze - sprawę księdza pedofila zamieciono pod dywan, przenosząc duchownego do innej parafii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE