Reklama

Reklama

[AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA] Policja spisuje dziennikarzy. Mundurowych wezwał urzędnik starostwa

Opublikowano: pt, 18 gru 2020 12:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Interwencją policji zakończyła się dzisiejsza konferencja prasowa zorganizowana przez radnych gminy Krośniewice pod gmachem starostwa powiatowego w Kutnie. Mundurowych na miejsce wezwał Dariusz Jabłoński, sekretarz powiatu.

Reklama

Konferencję zorganizował Sławomir Kępisty, przewodniczący rady miejskiej w Krośniewicach. Towarzyszyła mu radna z Krośniewic, Jadwiga Piotrowska.

Zaraz po zakończeniu konferencji radni wrócili do swoich obowiązków, a obecni pod budynkiem starostwa dziennikarze oczekiwali na rozmowę z pracownikami powiatu. Wtedy na miejsce podjechał patrol policji wezwany przez sekretarza starostwa powiatowego w Kutnie. Dziennikarze i operatorzy kamer zostali wylegitymowani przez mundurowych. Jak się dowiadujemy, powodem zamieszania było rzekome nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego.

To pierwsza sytuacja, w której policja została wezwana w zawiązku z organizacją konferencji prasowej i domniemanego nieprzestrzegania zasad sanitarnych. Poprzednio - w przypadku spotkań z mediami organziowanych przed lub w budynku starostwa - nikt nigdy nie prosił kutnowskiej policji o interwencję. Policji nigdy nie wzywano także w przypadku organizacji przeróżnych wydarzeń, składania kwiatów pod pomnikami lub innych okazji, w przypadku których dziennikarze, fotoreporterzy, operatorzy i oficjele znajdowali się blisko siebie. Czemu tym razem stało się inaczej?

Zdaniem Dariusza Jabłońskiego policja została wezwana, ponieważ konferencję zorganizowano na terenie starostwa bez wiedzy urzędników.

- Starostwo powiatowe w żaden sposób nigdy nie walczyło z mediami, ani nie ma zamiaru. Raczej staramy się utrzymać dobre kontakty. Ta sytuacja na pewno nie była wymierzona w państwa i na pewno z tego tytułu nie będzie żadnych konsekwencji. Policja miała zapewne obowiązek spisać wszystkich, natomiast nikt nie przewidział, że pan Kępisty, który narobił tego zamiesza, wcześniej sobie pójdzie – mówił D. Jabłoński.

- W imieniu swoim i starostwa powiatowego serdecznie państwa przepraszamy. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji od organizatora o organizacji konferencji prasowej. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje – wyjaśniał Tomasz Walczewski, członek zarządu powiatu.

Dariusz Jabłoński szerzej odnosząc się do sprawy rozesłał do kutnowskich redakcji oświadczenie. Poniżej pełna jego treść.

- Oświadczam, że w dniu 18.12.2020 r. zostało wysłane zgłoszenie do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie o zgromadzeniu na terenie nieruchomości Starostwa Powiatowego, przekraczającego dopuszczalną ilość osób, niezgodnie z przepisami sanitarnymi. Organizator tego zgromadzenia nie powiadomił Starostwa o tym fakcie. Starostwo Powiatowe, jako właściciel nieruchomości było zobowiązane do podjęcia czynności, z uwagi na podejrzenie łamania przepisów prawa. 

Pragnę zauważyć, że jako właściciel nieruchomości Starostwo ponosi szczególną odpowiedzialność za przestrzeganie wyżej wymienionych przepisów. Należy podkreślić, że powiadomienie złożone do Policji, nie miało w żaden sposób na celu ograniczania działalności dziennikarzy i wolności mediów. Jednocześnie, jeżeli ktoś z Państwa dziennikarzy poczuł się urażony serdecznie przepraszam.

Uważam, że osoba organizująca tego rodzaju spotkanie była zobowiązana do powiadomienia o tym fakcie Starostwo Powiatowego w Kutnie, jak również uzyskania formalnej zgody z jego strony co pozwoliłoby uniknąć zaistniałej sytuacji - Dariusz Jabłoński, Sekretarz Powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (17)
 • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -4

  beton pisowski

  Jeśli to byli pseudo dziennikarze z TV RZĄDOWEJ, to bardzo dobrze, bo to nie są dziennikarze, tylko funkcjonariusze propagandy rządowej.

 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -17

  Ktos

  Popieram zachowanie pracownika Starostwa, widocznie ci ludzie z maseczkami na twarzy wyglądali bardzo podejrzanie. Sama policja prosi o zgłaszanie takich sytuacji-podejrzanie zachowujących się ludzi. A tak z ciekawości chciałbym jako obywatel wiedzieć jakie wykształcenie i doświadczenie zawodowe posiadają Ci wspaniali , jak się określają dziennikarze. Mamy prawo jako społeczeństwo wiedzieć czy Ci dziennikarze mają profesjonalne wykształcenie?

 • 10 miesięcy temu | ocena +8 / -3

  Czy nie można zastosować uwag wskazywanych od dawna ???

  "Jak się dowiadujemy.." - Jak się dowiedzieliśmy... Mam tylko nadzieję, że autor podał swoje imię i nazwisko bez błędów :D

  • 10 miesięcy temu | ocena +8 / -1

   Dowiadujemy - jak zwykle - ale dowiedzieć się nie potrafią...

   No i po co te minusy redakcji - jak nie potraficie pisać to nie piszcie !!! A jak brakuje wykształcenia to do szkół !!!

 • 10 miesięcy temu | ocena +22 / -11

  Fakty

  Takie czasy nastały, że policja w Kutnie spisuje dziennikarzy, a w Warszawie do nich strzela.

 • 10 miesięcy temu | ocena +28 / -13

  Dziennikarze do dzieła

  Gdzie nakrycia głowy u umundurowanych policjantów?! Policjant podczas interwencji ale też w czasie pobytu na otwartym terenie ma obowiązek nosić czapkę służbową. Tutaj tego zabrakło. Sami wymagają od nas stosowania się do prawa, a jak postępują?! Niekompletne umundurowanie - przewinienie dyscyplinarne.

  • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -4

   Haha

   Wolność słowa, a kci kasuje komentarze haha brawo brawo.

   • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -2

    Będzie pozew

    Zostały zabezpieczone do celów prawnych. To wszystko.

  • 10 miesięcy temu | ocena +6 / -18

   Ehhh...

   Co te wypociny mają wspólnego z treścią artykułu?

   • 10 miesięcy temu | ocena +12 / -5

    Pióro

    Z treścią może i nic ale ze zdjęciami...