Reklama

Reklama

[AKTUALIZACJA] [ZDJĘCIA] Policja spisuje dziennikarzy. Mundurowych wezwał urzędnik starostwa

Opublikowano: 18 grudnia 2020 12:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Interwencją policji zakończyła się dzisiejsza konferencja prasowa zorganizowana przez radnych gminy Krośniewice pod gmachem starostwa powiatowego w Kutnie. Mundurowych na miejsce wezwał Dariusz Jabłoński, sekretarz powiatu.

Reklama

Konferencję zorganizował Sławomir Kępisty, przewodniczący rady miejskiej w Krośniewicach. Towarzyszyła mu radna z Krośniewic, Jadwiga Piotrowska.

Zaraz po zakończeniu konferencji radni wrócili do swoich obowiązków, a obecni pod budynkiem starostwa dziennikarze oczekiwali na rozmowę z pracownikami powiatu. Wtedy na miejsce podjechał patrol policji wezwany przez sekretarza starostwa powiatowego w Kutnie. Dziennikarze i operatorzy kamer zostali wylegitymowani przez mundurowych. Jak się dowiadujemy, powodem zamieszania było rzekome nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego.

To pierwsza sytuacja, w której policja została wezwana w zawiązku z organizacją konferencji prasowej i domniemanego nieprzestrzegania zasad sanitarnych. Poprzednio - w przypadku spotkań z mediami organziowanych przed lub w budynku starostwa - nikt nigdy nie prosił kutnowskiej policji o interwencję. Policji nigdy nie wzywano także w przypadku organizacji przeróżnych wydarzeń, składania kwiatów pod pomnikami lub innych okazji, w przypadku których dziennikarze, fotoreporterzy, operatorzy i oficjele znajdowali się blisko siebie. Czemu tym razem stało się inaczej?

Zdaniem Dariusza Jabłońskiego policja została wezwana, ponieważ konferencję zorganizowano na terenie starostwa bez wiedzy urzędników.

- Starostwo powiatowe w żaden sposób nigdy nie walczyło z mediami, ani nie ma zamiaru. Raczej staramy się utrzymać dobre kontakty. Ta sytuacja na pewno nie była wymierzona w państwa i na pewno z tego tytułu nie będzie żadnych konsekwencji. Policja miała zapewne obowiązek spisać wszystkich, natomiast nikt nie przewidział, że pan Kępisty, który narobił tego zamiesza, wcześniej sobie pójdzie – mówił D. Jabłoński.

- W imieniu swoim i starostwa powiatowego serdecznie państwa przepraszamy. Nie otrzymaliśmy żadnej informacji od organizatora o organizacji konferencji prasowej. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje – wyjaśniał Tomasz Walczewski, członek zarządu powiatu.

Dariusz Jabłoński szerzej odnosząc się do sprawy rozesłał do kutnowskich redakcji oświadczenie. Poniżej pełna jego treść.

- Oświadczam, że w dniu 18.12.2020 r. zostało wysłane zgłoszenie do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie o zgromadzeniu na terenie nieruchomości Starostwa Powiatowego, przekraczającego dopuszczalną ilość osób, niezgodnie z przepisami sanitarnymi. Organizator tego zgromadzenia nie powiadomił Starostwa o tym fakcie. Starostwo Powiatowe, jako właściciel nieruchomości było zobowiązane do podjęcia czynności, z uwagi na podejrzenie łamania przepisów prawa. 

Pragnę zauważyć, że jako właściciel nieruchomości Starostwo ponosi szczególną odpowiedzialność za przestrzeganie wyżej wymienionych przepisów. Należy podkreślić, że powiadomienie złożone do Policji, nie miało w żaden sposób na celu ograniczania działalności dziennikarzy i wolności mediów. Jednocześnie, jeżeli ktoś z Państwa dziennikarzy poczuł się urażony serdecznie przepraszam.

Uważam, że osoba organizująca tego rodzaju spotkanie była zobowiązana do powiadomienia o tym fakcie Starostwo Powiatowego w Kutnie, jak również uzyskania formalnej zgody z jego strony co pozwoliłoby uniknąć zaistniałej sytuacji - Dariusz Jabłoński, Sekretarz Powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (17)
 • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -4

  beton pisowski

  Jeśli to byli pseudo dziennikarze z TV RZĄDOWEJ, to bardzo dobrze, bo to nie są dziennikarze, tylko funkcjonariusze propagandy rządowej.

 • 7 miesięcy temu | ocena +4 / -17

  Ktos

  Popieram zachowanie pracownika Starostwa, widocznie ci ludzie z maseczkami na twarzy wyglądali bardzo podejrzanie. Sama policja prosi o zgłaszanie takich sytuacji-podejrzanie zachowujących się ludzi. A tak z ciekawości chciałbym jako obywatel wiedzieć jakie wykształcenie i doświadczenie zawodowe posiadają Ci wspaniali , jak się określają dziennikarze. Mamy prawo jako społeczeństwo wiedzieć czy Ci dziennikarze mają profesjonalne wykształcenie?

 • 7 miesięcy temu | ocena +8 / -3

  Czy nie można zastosować uwag wskazywanych od dawna ???

  "Jak się dowiadujemy.." - Jak się dowiedzieliśmy... Mam tylko nadzieję, że autor podał swoje imię i nazwisko bez błędów :D

  • 7 miesięcy temu | ocena +8 / -1

   Dowiadujemy - jak zwykle - ale dowiedzieć się nie potrafią...

   No i po co te minusy redakcji - jak nie potraficie pisać to nie piszcie !!! A jak brakuje wykształcenia to do szkół !!!

 • 7 miesięcy temu | ocena +22 / -11

  Fakty

  Takie czasy nastały, że policja w Kutnie spisuje dziennikarzy, a w Warszawie do nich strzela.

 • 7 miesięcy temu | ocena +28 / -13

  Dziennikarze do dzieła

  Gdzie nakrycia głowy u umundurowanych policjantów?! Policjant podczas interwencji ale też w czasie pobytu na otwartym terenie ma obowiązek nosić czapkę służbową. Tutaj tego zabrakło. Sami wymagają od nas stosowania się do prawa, a jak postępują?! Niekompletne umundurowanie - przewinienie dyscyplinarne.

  • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -4

   Haha

   Wolność słowa, a kci kasuje komentarze haha brawo brawo.

   • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -2

    Będzie pozew

    Zostały zabezpieczone do celów prawnych. To wszystko.

  • 7 miesięcy temu | ocena +6 / -18

   Ehhh...

   Co te wypociny mają wspólnego z treścią artykułu?

   • 7 miesięcy temu | ocena +12 / -5

    Pióro

    Z treścią może i nic ale ze zdjęciami...

    • 7 miesięcy temu | ocena +12 / -12

     Ehhh...

     Dalej nie widzę związku. Artykuł na zupełnie inny temat, ale oczywiście ktoś musiał się przyczepić do najważniejszej, w tym przypadku, rzeczy - czapek policjantów. Ot, mentalność cebulaka.

     • 7 miesięcy temu | ocena +12 / -6

      Cebulak

      Podejście godne buraka - jest artykuł, są i zdjęcia. Jedni odnoszą się do treści, w której niewątpliwie mowa jest także o funkcjonariuszach policji i podejmowanych przez nich czynnościach, a drudzy do tego co widzą, czyli zdjęć a na nich - prym wiedzie niekompletne umundurowanie funkcjonariuszy. Skoro policjanci będący na świeczniku, sprawdzają czy nie doszło do wykroczenia tak przed starostwem jak i np. na protestach, czy też w galeriach to należy także ocenić ich pracę i co ważne podejście do przepisów, których co by nie mówić powinni przestrzegać sami, dziś podwójnie. Jeżeli można dostrzec nieprawidłowość u funkcjonariusza publicznego to należy o tym pisać i mówić, tak samo jak rządowe media rozpisują się na temat uczestników pokojowych protestów. Może warto zastanowić się nad słowami. Może warto zastanowić się czy opłaca się kogoś za darmo obrażać. Może warto pilnować tego aby samemu być bardziej niż w porządku względem obowiązującego prawa i może wreszcie, skoro już padają tutaj takie oceny pod adresem komentującego, który nazwany jest cebukakiem należy pokusić się o zastanowienie się nad prawidłowym postępowaniem, którego ocenę pozostawmy też innym.... Sami dolewacie oliwy do ognia. To nie poprawi wam wizerunku.

      • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -8

       ...:D

       Brawo - i czekamy na minusy :D