Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Pożar w powiecie kutnowskim. To prawdopodobnie podpalenie

Opublikowano: śr, 14 kwi 2021 07:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejszej nocy w powiecie kutnowskim doszło do dużych rozmiarów pożaru. Na miejscu wciąż trwają działania straży pożarnej.

Reklama

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ok. godz. 1 w nocy otrzymał zgłoszenie o pożarze w miejscowości Głaznów w gminie Krośniewice.

Akcja potrwa do wieczora

Ogniem objęte były bele słomy. Ogień i dym były widoczne z odległości kilku kilometrów. Akcja strażaków wciąż trwa (stan na godz. 9) i nad Głaznowem nadal unosi się dym i nieprzyjemny zapach.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Kutno i OSP. Strażacy wielkość palącej się sterty słomy określają na 50x15x7 metrów.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w obronie sąsiednich stert i dwóch prądów wody w natarciu na palącą się stertę słomy – przekazuje nam st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP Kutno i dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno.

Obecnie działania gaśnicze wciąż są kontynuowane. Strażacy szacują, że akcja potrwa do późnych godzin wieczornych. W tej chwili na miejscu pracują dwa zastępy z JRG Kutno i cztery zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Piroman w powiecie kutnowskim?

Jak przekazali nam strazacy, przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było podpalenie. Z tego powodu na miejsce wezwano policję.

- Przypuszczalną przyczyną zdarzenia jest podpalenie, na miejscu była obecna policja. Na obecną chwilę do działań użyczyliśmy od właściciela ładowarkę w celu rozwożenia ugaszonej słomy – dodaje st. kpt. Mariusz Jagodziński.

Pod poniższymi linkami znajdują się artykuły dot. innych zdarzeń do których dziś doszło w powiecie kutnowskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)