Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Radni jednogłośnie „za”. Ten teren wkrótce zyska nowe oblicze

Opublikowano: 28 kwietnia 2021 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni Rady Miasta Kutno byli jednomyślni i podjęli wczoraj uchwałę, dzięki której będzie możliwość zagospodarowania terenu na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Wyszyńskiego. To działania, na które od dłuższego czasu czeka wielu mieszkańców.

Reklama

Komisje rady miasta pozytywnie zaopiniowały projekt uchwały. W trakcie wczorajszej sesji radni rady miasta jednogłośnie zgodzili się na nabycie przez Miasto prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Kutnie przy ul. Papieża Jana Pawła II.

To oznacza, że pomysł zagospodarowania tego terenu otrzymał zielone światło. Przypomnijmy, że w tę sprawę od dłuższego czasu aktywnie zaangażowany był radny Robert Małachowski, który składał interpelacje na ten temat i poruszał kwestię skwerku u zbiegu Jana Pawła II i Wyszyńskiego na sesjach rady miasta.

W uzasadnieniu podejmowanej wczoraj uchwały czytamy, że rozmowy dotyczące tego terenu są prowadzone między Miastem Kutno a Shell Polska od 2018 roku. 

- Nabycie przez Miasto Kutno prawa użytkowania wieczystego działki nr 1/24 o pow. 0,0213 ha położonej w Kutnie przy ul. Papieża Jana Pawła II w obrębie ewidencyjnym Grunwald pozwoli na urządzenie tego terenu oraz przekształcenie go w ciąg pieszy - poprzez ułożenie chodnika i nasadzenie w jego pobliżu roślinności – napisano w uzasadnieniu uchwały.

Da nieruchomości o której mowa w uchwale nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego teren ten został oznaczony symbolem UC - tereny usług z lokalizacją wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Działka objęta uchwałą jest niezabudowana, niezagospodarowana, wykorzystywana przez przechodniów głównie jako przejście prowadzące do znajdujących się w pobliżu sklepów.

Ten temat poruszaliśmy także w artykule znajdującym się W TYM MIEJSU.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 3 miesiące temu | ocena +5 / -2

    Concrete4ever

    Proponuję wszystko zalać betonem. Prosto, w miare tanio i szybko. Może jakiś mały parking?