Reklama

[ZDJĘCIA] Rolnicy blokują drogi, gigantyczne utrudnienia w powiecie kutnowskim

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny raz odbywają się protesty rolników sprzeciwiających się działaniom rządu. Z tego powodu dzisiejszego popołudnia ruch na Drodze Krajowej nr 92 w powiecie kutnowskim był znacznie utrudniony.

Rolnicy pojawili na DK 92 w okolicach Bedlna i Pleckiej Dąbrowy ok. godz. 16.30. Protest polegał na powolnym przejeździe kolumny ciągników od strony Łowicza w stronę Kutna. Wszystko było zabezpieczane przez policję.

Wiązało się z dużymi utrudnieniami w ruchu, stworzył się sporych rozmiarów sznur samochodów. Sytuacja nie była jednak tak uciążliwa dla zmotoryzowanych jak w trakcie poprzedniego protestu w powiecie kutnowskim, o którym pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Krótko po godz. 17 rolnicy dotarli pod remizę strażacką w miejscowości Stradzew. Stamtąd rozjechali się do domów.

Podobne działania rolników odbywały się dziś w całej Polsce. Szacuje się, że blokady dróg i utrudnienia zorganizowano w ok. 200 miejscach w kraju.

Rolnicy biorący udział w protestach sprzeciwiają się działaniom rządu. Wszystko koordynuje Agrounia. Rolnicy są przeciwni wprowadzeniu ustawy "5 dla zwierząt". Sami podkreślają, że są miłośnikami zwierząt, a ustawa w tym kształcie w żaden sposób nie poprawi ich dobrostanu, a jedynie zwiększy ich cierpienia. Między innymi dlatego żądają odrzucenia tej ustawy w obecnym kształcie.

- W głowie się nie mieści jak duża siła buntu skumulowała się w skromnych, pracowitych osobach! Rolnicy nie chcą nic więcej niż po prostu spokojnie wykonywać swoją prace. Kochamy naszą prace, kochamy nasze zwierzęta i nie pozwolimy by ktokolwiek zniszczył to na co długo pracowaliśmy i darzymy wielkim uczuciem. Walczymy w obronie naszych rodzin z szacunku do minionych pokoleń i dla przyszłych! Byle jaki Kaczyński nie będzie nam społeczeństwa dzielił i mówił kto jest dobry, a kto zły! – piszą członkowie Agrounii na facebooku.

Rolnicy mają także żal do opozycji twierdząc, że ta nie robi nic, by w ich branży zaszły jakiekolwiek pozytywne zmiany.

- Władza udaje, że nie widzi problemu. Mało tego! Władza nie chce zrozumieć, że tylko dialog może pomóc. Tylko, że oni nie chcą rozmawiać. Obecny Rząd ma gdzieś problemy zwykłych ludzi – pisze Agrounia w mediach społecznościowych.

Rolnicy mówią również o systemowym niszczeniu polskiego rolnictwa, opieszałości w walce afrykańskim pomorem świń, zamknięciu ważnych dla branży rynków zbytu, czy nadmiernym imporcie produktów rolno-spożywczych.

Dodajmy, że dziś w czasie manifestacji pod Rzeszowem został zatrzymany lider Agrounii, Michał Kołodziejczak. Wkrótce został zwolniony.

RMF24 podaje, że Kołodziejczak został zatrzymany kiedy próbował zablokować wóz strażacki, wezwany do ugaszenia opon podpalonych przez uczestników protestu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE