Reklama

[ZDJĘCIA] Rozdają chryzantemy. Ogromne zainteresowanie mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo powiatowe w Kutnie kontynuuje akcję rozdawania chryzantem mieszkańcom Kutna. Część kwiatów trafiła także w miejsca pamięci narodowej.

- Do godziny 14.00 rozdaliśmy około 1700 kwiatów, które są dostarczane od godziny 11.00 od ośmiu producentów chryzantem z powiatu kutnowskiego i systematycznie są dowożone. Ostatnia partia zostanie przywieziona ok. godziny 16 - mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego i koordynator akcji - Zainteresowanie mieszkańców jest ogromne, więc w czwartek i piątek kwiaty będą dalej rozdawane. Zapraszamy od godziny 12.00 do godziny 16.00 i pamiętajmy, żeby przestrzegać reżimu sanitarnego.

Także dziś Tomasz Walczewski oraz pracownicy Referatu Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie odwiedzili miejsca pamięci, będące pamiątkami po II wojnie światowej.

Odwiedzili dwa kutnowskie cmentarze, gdzie złożyli kwiaty - na cmentarzu parafialnym w Kutnie przy kwaterze wojennej, gdzie spoczywają żołnierze polegli w kampanii wrześniowej 1939r. oraz na cmentarzu na Łąkoszynie przy mogile zbiorowej żołnierzy Wojska Polskiego.

- Od czwartku odwiedzać będziemy kolejne cmentarze w powiecie kutnowskim na których spoczywają Polscy żołnierze - mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu kutnowskiego.

W planach jest m.in. odwiedzenie cmentarzy w Pleckiej Dąbrowie, Żychlinie, Śleszynie czy Dobrzelinie.

Chryzantemy Powiat Kutnowski pozyskał od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Są to chryzantemy, które hodowcy przekazali do ARiMR w związku z zamknięciem cmentarzy w okresie Święta Zmarłych. Hodowcy otrzymają pomoc finansową od ARiMR.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE