Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Strażacy z Kutna na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego! Jak im poszło?

Opublikowano: 11 czerwca 2021 13:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażacy z całego województwa, w sumie 22 drużyny (wszystkie komendy powiatowe i miejskie) zmierzyły się w XXII Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Sporcie Pożarniczym. W zawodach udział wzięli także kutnowscy strażacy. Które miejsce zajęli?

Reklama

Sprawność fizyczna jest niezwykle ważna w codziennej pracy strażaków.

Jak podaje portal tulodz.pl, pierwszego dnia (10 czerwca) strażacy zmagali się indywidualnie na pożarniczym torze przeszkód i drabinie hakowej. Drugi dzień zawodów to rywalizacja drużynowa.

- Atmosfera jest bardzo dobra - mówi Jędrzej Pawlak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. - To okazja do spotkania w szerszym strażackim gronie, a tych mamy mało. Tylko w zasadzie podczas szkoleń.

Jak podkreśla Jędrzej Pawlak, sprawność fizyczna jest bardzo ważna w zawodzie strażaka. Podczas zawodów drużynowych liczy się ponadto technika i szybkość. Na każdym indywidualnym potknięciu traci drużyna.

Zawody strażackie Łódź - wyniki

Podczas pierwszego dnia zawodów w pożarniczym torze przeszkód na 100 metrów najlepszy był strażak Marcin z KP PSP w Opocznie. Drugi miejsce przypadło strażakowi Maciejowi z KW PSP w Łodzi, a trzecie strażakowi Piotrowi z komendy miejskiej w Łodzi.

W drabinie hakowej okazał się strażak Maciej z KW PSP w Łodzi. Drugą i trzecią lokatę zajęli strażacy z KP PSP w Opocznie - Marcin i Mariusz.

Jak poszło strażakom z Kutna? Niestety, indywidualnie żaden z nich nie załapał się do czołówki. A jak wypadli w klasyfikacji drużynowej?

W pożarniczym torze przeszkód uplasowali się na 16. pozycji, w drabince hakowej na 11., a najlepszym wynikiem zakończyło się dla nich ćwiczenie bojowe, w którym zajęli 10. miejsce. To w sumie dało im 13. pozycję w punktacji generalnej.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj - KLIK

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)