Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Świąteczny klimat w Szkole Podstawowej w Byszewie

Opublikowano: sob, 21 gru 2019 10:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną środę, aby podkreślić wyjątkowy charakter okresu bożonarodzeniowego, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Byszewie wystawili Jasełka.

Reklama

W obecności znamienitych gości, wśród pięknej scenografii, młodzi aktorzy przybliżyli dzieje narodzin Pana Jezusa w nieco nowocześniejszej odsłonie. Było to widowisko niezwykłe i bardzo innowacyjne, gdzie tradycja mieszała się z teraźniejszością. Aktorzy pokazali, że Zło nigdy nie śpi, ale za to, Dobro zawsze zwycięża, a Nowonarodzony Chrystus nawet niesfornych rozrabiaków potrafi przemienić w Aniołów.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Po występie małych aktorów, harcerze z naszej szkoły przekazali na ręce Pani Dyrektor Betlejemskie Światło Pokoju, przybliżając pokrótce jego historię.

Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, uczniów, nauczycieli jak i zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska, Przewodnicząca Rady Gminy Kutno Joanna Kajszczarek, Dyrektor ds. Inwestycji i Administracji Magdalena Krupińska-Kotulska, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice i absolwenci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  wyborca

  Tej pani to nic nie przeszkadza , a i tak powie - to" deszcz pada"

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  toto

  Dzieci z Byszewa, Leszna, Kostusina, Wargawki , Budek itd. - JEDZCIE Z UMIAREM ABYŚCIE NIE WYGLĄDALI za lat kilka, JAK WÓJTOWA JASIŃSKA. Ona nie je - a się po prostu nieprzyzwoicie obżera (ale ma za co bo ma pensję z podatków waszych rodziców, że ho, ho) - i nic to, że DZIECI W KENII KTÓRYCH WSPIERA CARITAS... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   komes

   Bareja by się uśmiał, ludzie jednak się nie zmieniają :)