Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Twórcze zabawy w "Jedynce"

Opublikowano: sob, 29 lut 2020 18:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 12 lutego odbyły się ostatnie zajęcia prowadzone w ramach innowacji w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie.

Reklama

Sensoplastyka – sprawne ręce smyka”. Oprócz dzieci uczestniczyli w nich rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja naszej szkoły. Podczas spotkania uczestnicy stymulowali wszystkie zmysły. Samodzielnie tworzyli i barwili ryżolinę. Dzięki tej twórczej zabawie dzieci odwrażliwiały okolice dłoni, ust poprzez smakowanie ugotowanego ryżu, dzieliły się również wytworami swojej pracy z kolegami.

Dalszym etapem zajęć była zabawa z wykorzystaniem kolorowego makaronu, w którą włączyła się również Pani Dyrektor. Uczestnicy tworzyli z niego barwne obrazy, pobudzając przy tym swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Na koniec przechodzili po ścieżce sensorycznej, stworzonej z niewykorzystanego makaronu oraz produktów sypkich typu fasola, soczewica i groch. Finalnym punktem naszych zajęć było wykonanie przez dzieci tęczowych butelek z kolorowego ryżu.

Podsumowaniem innowacji było nadanie każdemu dziecku tytułu „ Sensoplastka”, wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz gniotków, które przygotowały panie prowadzące. Tradycyjnie po zajęciach uczniowie mogli zabrać do domu swoje wytwory.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)