Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Uczniowie "Szóstki" to urodzeni wolontariusze! Włączyli się w kolejną akcję

Opublikowano: pt, 20 gru 2019 08:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szkolny Klub Wolontariatu oraz uczniowie klas I–VIII ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie im. Marii Skłodowskiej-Curie przystąpili w tym roku do ogólnopolskiej akcji pod patronatem MEN - #RazemNaŚwięta. Młodzież wraz z opiekunami wzięła udział w wielu akcjach charytatywnych.

Reklama

Uczniowie wspierali i angażowali się w następujące akcje:

Współpraca i nawiązanie kontaktu z grupą PSYgarnij. Przez miesiąc październik, listopad, grudzień prowadzona była zbiórka pledów, prześcieradeł, poszewek, starych koszulek i karmy dla psiaków .Wszystkie rzeczy zostały dostarczone do schroniska
w Błoniach, żeby psiakom było cieplej dzięki wsparciu ze strony uczniów naszej szkoły.

Szkolne Koło Wolontariatu po raz drugi z rzędu wzięło udział w akcji: ”Ocieplamy psią i ptasią budę” Celem akcji była zbiórka na rzecz potrzebujących zwierząt znajdujących się w potrzebie w Felkowy Stryszek –Dom Tymczasowy, Pokochaj Cztery Łapy, Gruszętnik- gołębie w potrzebie następujące rzeczy:
-pościel(w tym kołdry)
-ręczniki
-koce
-legowiska, podkłady, ręczniki papierowe, detergenty,
-karmy dla psów i kotów
-ziarno dla ptaków, makaron, ryż
-środki opatrunkowe, słomę.

Przedstawienie spektaklu teatralnego w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez siostry Albertynki w Kutnie. pt: ”Rymy o pogoni za złotym szaraczkiem” Spektakl obejrzało około 30 pensjonariuszek .W akcję włączył się Teatr „Kameleon” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie.
Udział w akcji „Misyjny Opatrunek” to akcja, której celem jest pomoc szpitalom i placówkom medycznym w krajach misyjnych. - W szpitalach prowadzonych przez misjonarki
i misjonarzy w ubogich krajach Afryki i Azji, często brakuje najbardziej podstawowych materiałów medycznych. Akcja miała na celu zbiórkę opasek dzianych i elastycznych, bandaży, plastrów, siatek opatrunkowych i innych materiałów niezbędnych w każdym szpitalu.Nasi uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami aktywnie zaangażowali się w akcje, która przekracza granice naszego kraju. Nauczyciele koordynujący zbiórkę wraz z uczniami z kl. 5 c zapakowali zebrane dary i wysłali do Księży Werbistów.
Wizyta u podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Kutnie. W grudniu Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował świąteczną pomoc dla pensjonariuszy kutnowskiego ZOL –u . 60 protegowanych tegoż zakładu otrzymało ozdoby bożonarodzeniowe oraz słodycze.

Uczniowie klas I-VIII włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Zbiórkę darów przekazanych na akcję koordynowali wychowawcy poszczególnych klas.

Uczniowie szkoły wzięli udział w świątecznym kolędowaniu w siedzibie Kutnowskiego Hospicjum. Uczniowie śpiewali i grali na instrumentach muzycznych .

Dzięki tym akcjom oraz wielu innym nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona szkolnych wolontariuszy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)