Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Urząd Miasta nadal pomaga w transporcie na szczepienia przeciwko COVID-19

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta już 64 razy pomógł w dotarciu do punktów szczepień na terenie Kutna. W ramach akcji dowozów na szczepienia przeciwko COVID-19 uruchomiono zespoły transportowe przy ogromnym wsparciu OSP Dąbrowszczak i MOPS Kutno, a także w niektórych przypadkach przy pomocy Staży Miejskiej, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie. Kolejne 36 transportów jest już umówionych na przyszłe terminy i czekają na realizację.

Reklama

Przypominamy, że dowozy do punktów szczepień realizowane będą przez cały okres trwania Narodowego Programu Szczepień. W dalszym ciągu można zapisywać się na taką usługę.

- Zapisy trwają cały czas, zarówno jeśli chodzi o mieszkańców chcących przyjąć pierwszą jak i drugą dawkę szczepionki. Dysponujemy profesjonalną pomocą ratowników medycznych oraz pojazdami specjalistycznymi do przewozu osób niepełnosprawnych. Aby pomoc była profesjonalna zakupiony został wózek inwalidzki, dzięki któremu osoby starsze bądź mające problemy z poruszaniem mogą być transportowane w sposób bezpieczniejszy i dla nich samych bardziej komfortowy – informuje Adam Sztonderski, koordynator ds. szczepień z ramienia UM Kutno.

Transport na szczepienie jest bezpłatny. Osoby niepełnosprawne oraz inne mające obiektywne problemy w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień mogą zgłaszać taką potrzebę pod nr telefonu 24 253 12 16, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Przed zgłoszeniem należy mieć wyznaczony termin szczepienia.

W trakcie zgłoszenia konieczne są następujące informacje: imię, nazwisko, adres, nr telefonu kontaktowego oraz nr telefonu do opiekuna osoby niepełnosprawnej lub osoby towarzyszącej seniorowi, nr orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w przypadku osób niepełnosprawnych oraz termin szczepienia - data, godzina i punkt szczepień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy