Reklama

[ZDJĘCIA] W centrum robi się bezpieczniej. Miasto inwestuje w oświetlenie przejść

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ścisłym centrum Kutna pojawiły się ledowe lampy doświetlające przejścia dla pieszych. Miasto podjęło się tej inwestycji w celu poprawy bezpieczeństwa.

Lampy pojawiły się na czterech przejściach dla pieszych na ul. Barlickiego oraz ul. 29-go Listopada. Dwa z nich już są doświetlone. Mowa m.in. o przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ulic 29-go Listopada i z ulicą 1-go Maja.

Władze miasta wielokrotnie deklarowały, że zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego traktują priorytetowo.

- Miasto Kutno na podstawie opinii i zgłoszeń mieszkańców oraz różnych rodzajów służb, a także własnych obserwacji podejmuje szereg działań mających na celu usprawnienie istniejącej infrastruktury drogowej w tym związanej z przejściami dla pieszych. W ostatnich latach zainstalowano kilkadziesiąt urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego związanych z ruchem pieszych m. in. azyli dla pieszych, wyniesień przejść, wygrodzeń oraz dodatkowego oznakowania poziomego – podkreślał wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja odpowiadając na niedawną interpelację jednego z radnych.

Jak widać na zdjęciach w galerii, ledowe lampy spełniają swoje zadanie i piesi są dużo bardziej widoczni.

Ledowe lamy doświetlające pojawiły się na pasach w rejonie skrzyżowania 29-go Listopada z 1-go Maja, skrzyżowaniu Barlickiego z Witosa, Barlickiego z Nawrot i Barlickiego z Długosza.

Wiceprezydent J. Boczkaja podpisał umowę na realizację tego zadania pod koniec ubiegłego roku z kutnowską firmą Elbema. Koszt zadania to ok. 55 tys. zł.

Na tym nie koniec. W styczniu prezydent Zbigniew Burzyński zapowiadał, że na ulicach miasta zostanie doświetlonych kilka przejść.

Zgodnie z zapowiedziami władz, doświetlone mają zostać jeszcze poniższe przejścia:

  • Mickiewicza (przy moście)
  • skrzyżowanie Łęczyckiej z Hoffmanowej
  • skrzyżowanie Kościuszki z Dąbrowskiego
  • skrzyżowanie Kościuszki z Chodkiewicza
  • Warszawskie Przedmieście przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
  • Troczewskiego (przy moście)
  • Skłodowskiej (przy Spokojnej)
  • Skłodowskiej (przy Zdrojowej)
  • PKP (przy zatoczce)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE