Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] W Kutnie szkolili się nowi Terytorialsi. Wśród nich m. in instruktor nauki jazdy i kosmetyczka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 55 nowych kandydatów 11 czerwca przekroczyło bramę 92 batalionu lekkiej piechoty w Kutnie, by po przejściu niezbędnych formalności założyć mundur Wojsk Obrony Terytorialnej.

Reklama

Kolejni ochotnicy z województwa łódzkiego rozpoczęli swoją żołnierską przygodę. Są wśród nich mieszkańcy Strykowa, Opoczna, Głowna, Sieradza, Uniejowa i Zduńskiej Woli.

Pierwszego dnia kandydaci przeszli test sprawności fizycznej, pobrali wyposażenie i umundurowanie oraz odbyli szkolenia stanowiskowe. Następnie została im wydana broń, z którą nie będą się rozstawać przez następnych 16 dni i rozpoczną szkolenie w koszarach 92blp. 

Przyszli Terytorialsi poznają zasady taktyki wojskowej, topografii, strzelectwa oraz zasad udzielania  pomocy medycznej na polu walki. Będą uczyć się także elementów walki wręcz, obsługi radiostacji oraz przejdą szkolenie saperskie. Po zaliczeniu egzaminu końcowego, tzw. „pętli taktycznej” ochotnicy złożą przysięgę wojskową 26 czerwca i rozpoczną 3 – letni cykl szkolenia żołnierzy WOT.

Kandydaci, wśród których są m. in.: instruktor nauki jazdy, trener personalny, kosmetyczka, pracownik Poczty Polskiej i Urzędu Marszałkowskiego, uczniowie i studenci, opiekun osób niepełnosprawnych, mają od 18 do 51 lat. W ich gronie jest 11 kobiet. 

Piątkowe wcielenie ochotników jest już piątym naborem realizowanym przez 9 Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej w tym roku.  W czerwcu rozpoczną się jeszcze dwa szkolenia – 19 czerwca tzw. ”wyrównawcze” 8 - dniowe dla rezerwistów i szkolenie podstawowe w ramach projektu Wakacje z WOT.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy