Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] W sztabie WOŚP już liczą pierwsze pieniądze. "Ważny jest każdy grosz i każda złotówka"

Opublikowano: 31 stycznia 2021 14:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od rana na ulicach Kutna prowadzona jest kwesta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sumie zaangażowanych jest w nią aż 250 wolontariuszy z puszkami. Pierwsi z nich wracali do sztabu w okolicach południa. Jak dotąd zebrana kwota robi duże wrażenie.

Reklama

Wolontariusze ruszyli na ulice Kutna wczesnym porankiem. Można ich spotkać w każdej części miasta. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 2 trwa liczenie pieniędzy z pierwszych puszek, które wróciły do sztabu.

Szefowa kutnowskiego sztabu mówi nam, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszym mieście odbywa się zgodnie z założeniami.

- Wszystko przebiega bardzo sprawnie i bardzo dobrze. Pogoda jest świetna, więc  dzieciakom bardzo przyjemnie się chodzi po mieście. Puszki powolutku zaczynają wracać, wracają skarbony stacjonarne, czyli już zaczęło się liczenie pieniążków. Wierzę, że będzie to dla nas bardzo dobry finał – mówi w rozmowie z KCI Izabella Filipowicz-Stępniak, szefowa kutnowskiego sztabu WOŚP.

Na pytanie o to, czy wolontariusze celują w rekord I. Filipowicz-Stępniak podkreśla, że nie rekordy są najważniejsze.

- Każdy grosz, każda złotówka jest niezwykle ważna. Jeśli będzie rekord to będzie cudownie, jeśli nie będzie to też będzie dobrze – stwierdza nasza rozmówczyni.

Wolontariusze kwestują w godzinach dostosowanych do ich wieku. Ostatni z nich – ci pełnoletni – będą wracali do sztabu ok. godz. 19. W tym roku prowadzona jest nie tylko tradycyjna formuła zbiórek na ulicach, lecz również przygotowani internetową eskarbonkę (W TYM MIEJSCU). Rzecz jasna odbywają się także aukcje.

Jeśli chodzi o same wyniki kwesty – informacje będą podawane na bieżąco. Kutnowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już podał pierwsze efekty tegorocznego finału. Do godziny 12:00 razem z eskarbonką zebrano dokładnie 9 455, 73 zł. Adrian Czekaj z Kutnowskich Motocyklistów i jeden z członków sztabu WOŚP powiedział nam, że to kwota znacznie wyższa niż w ubiegłym roku o tej samej godzinie. Ostateczne wyniki kwesty poznamy prawdopodobnie jutro. 

- Natomiast finalna kwota, którą uzbiera sztab, będzie podana do końca lutego, ponieważ musza zakończyć się aukcje. Fundacja weryfikuje kwotę deklarowaną przez sztab. Na koniec lutego będziemy wiedzieć ile dokładnie zebraliśmy do puszek, eskarbonki, skarbon stacjonarnych, przy użyciu terminali i z aukcji Allegro. Wierzę, że będzie dobrze – mówi szefowa kutnowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na facebooku kutnowskiego sztabu można śledzić przebieg finału w naszym mieście. Prowadzone są także transmsije online ze studia. (KLIK)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)
 • 8 miesięcy temu | ocena +5 / -2

  vvv

  no to prywatne szpitale będą miały nowiutki sprzęt patrzycie a nie widzicie że to ściema

 • 8 miesięcy temu | ocena +5 / -2

  vv

  no to prywatne szpitale będą miały nowy sprzęt patrzycie a niw widzicie że to ściema

 • 8 miesięcy temu | ocena +7 / -2

  ksionc

  "Uważajcie, by nie być dobrymi tylko na pokaz. Jeśli tak będziecie postępować, nie otrzymacie nagrody od waszego Ojca w niebie. 2 Gdy obdarowujesz biednego, nie rozgłaszaj tego, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zyskać poklask u ludzi. Zapewniam was: oni teraz odbierają za to nagrodę. 3 Wspierając potrzebującego, czyń to dyskretnie. Niech twoja lewa ręka nie wie, co robi prawa, 4 aby twoja pomoc pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który wszystko widzi, nagrodzi cię." - Ewangelia wg Mateusza rozdział 6

 • 8 miesięcy temu | ocena +13 / -5

  zyk

  Rząd przeznaczył na służę zdrowia w 2020r - 115 miliardów, a Owsiak zebrał łącznie 885 milinów przez 25 lat, Z czego pewnie połowa poszła na woodstock i złotego melona. Nie macie co ze swoją kasą robić to go utrzymujcie

 • 8 miesięcy temu | ocena +11 / -4

  Xgz

  Liczą, liczą muszą wesprzeć finansowo panią od wściekłych mącić którą tak wspierają

 • 8 miesięcy temu | ocena +5 / -12

  Zadowolona

  Brawo Kutno! Taką akcję potrafią docenić ludzie z wielkim sercem! Tym co plują na Owsiaka i WOŚP mimo wszystko nie życzę, by musieli korzystać ze sprzętu z serduszkiem. Więcej empatii, bo nie wiadomo co nas w życiu czeka...

  • 8 miesięcy temu | ocena +5 / -1

   Tyle

   Ciekawe czy te wielkie serca wesprą ratowanie dzieci w okresie płodowym, bo medycyna jest tak daleko rozwinięta, że już potrafi to robić,mam nadzieję, że badania prenatalne wreszcie zaczną spełniać swoją naturalną rolę i będą służyć do ratowania, a nie zabijania życia.

 • 8 miesięcy temu | ocena +13 / -4

  Juras

  Liczcie, liczcie, tylko sobie nic nie weźcie bo na woodstock nie wystarczy i na melona.