Reklama

[ZDJĘCIA] Wandale w akcji. Tym razem niszczą latarnie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ławki, przystanki, kosze na śmieci, elewacje budynków. Te i inne elementy publicznego mienia co jakiś czas znajdują się w centrum uwagi „odważnych i mądrych inaczej”, którzy tym razem wyładowali swoje nieokiełznane żądze destrukcji na latarniach w parku nad Ochnią.

O uszkodzonych latarniach powiadomił nas jeden z Czytelników. Jego zdaniem za zniszczeniami stoi młodzież dla której park nad Ochnią stanowi centrum życia towarzyskiego.

- Spaceruję tędy kilka razy dziennie z psem. Prawie zawsze gromadzą się tu grupki młodzieży. Nie przeszkadza mi jak sobie spokojnie siedzą, nawet popijając piwo czy głośno się śmiejąc. Rozumiem to, też niedawno byłem w ich wieku i też lubiłem bawić się „w plenerze”. Ale jak rozumieć niszczenie naszej wspólnej własności? Nie twierdzę, że wszyscy tacy są, ale statystycznie zawsze znajdzie się kilka procent ludzi, którzy nie wiedzą co to rozum i wyobraźnia. Tutaj jest pole do popisu dla ich znajomych. Niech reagują widząc, że ich kolega czy koleżanka wyżywa się na śmietniku albo latarni – mówi nam nasz Czytelnik.

Wandale uszkodzili co najmniej pięć latarni. Tyle ich naliczyliśmy robiąc zdjęcia w parku nad Ochnią.

Zapytaliśmy biuro prasowe kutnowskiego magistratu, czy problem jest znany pracownikom UM.

- Latarnie w parku nad Ochnią są notorycznie niszczone. W 2019 roku dokonano ich przeglądu, wymieniono uszkodzone klosze i naprawiono latarnie, ale sytuacja się powtarza – informuje nas biuro prasowe.

Niestety, sprawców zniszczeń trudno będzie namierzyć – oko miejskiego monitoringu nie obejmuje miejsc, gdzie doszło do dewastacji latarni.

Dowiadujemy się również, że urząd planuje zmodernizować latarnie w parku nad Ochnią. Będzie się to odbywać etapami.

- Rozważamy możliwość zastosowania innych opraw, które nie będą tak zachęcały do aktów wandalizmu – dodaje biuro prasowe UM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE