Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wielka akcja drogówki. Policja chce, by ostatni weekend wakacji był bezpieczny

Opublikowano: pt, 28 sie 2020 08:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od piątku do poniedziałku trwać będą działania policyjne „Ostatni weekend wakacji”. Na głównych drogach powiatu kutnowskiego przez całą dobę pracować będą policjanci. Zadaniem patroli jest zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu podczas wakacyjnych powrotów.

Reklama

Ostatni weekend wakacji jak pokazuje dotychczasowa praktyka charakteryzuje się znacznym natężeniem ruchu drogowego. Zmasowany ruch pojazdów, brawura, ciągły pośpiech, a co za tym idzie nadmierna prędkość oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym skutkują dużą ilością wypadków drogowych i ofiar. Niepokojąca jest też wysoka liczba osób, które kierują pojazdami po spożyciu alkoholu.

W związku z tym już od 28 sierpnia na głównych drogach naszego regionu, spotkamy większą liczbę policyjnych patroli. Służby ruchu drogowego przez najbliższe dni prowadzić będą działania „Ostatni weekend wakacji”, podczas, których Policja ze wzmożonymi siłami będzie nadzorować poczynania kierowców. Na pobłażanie nie mogą liczyć ci, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, przekraczając dopuszczalna prędkość, wyprzedzając w miejscach zabronionych i w podobny sposób powodując zagrożenie na drodze. Podczas kontroli policjanci sprawdzą także stan trzeźwości uczestników ruchu.

Bądźmy ostrożni! Niech wzmożona czujność i zdrowy rozsądek towarzyszą nam podczas drogi powrotnej z letniego wypoczynku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • rok temu | ocena +1 / -1

    Acab 1312

    997 ten numer to kłopoty.

  • rok temu | ocena +4 / -4

    CHWDP

    Drodzy mieszkańcy! Nie dajcie się im złapać! Nie dawajcie im powodów do satysfakcji!