Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wielka akcja policji. Chodzi o bezpieczeństwo pieszych

Opublikowano: czw, 1 paź 2020 19:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś odbyła się wielka akcja Policji "Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków". Wzorem roku ubiegłego 1 października jest dniem inaugurującym akcję profilaktyczno – edukacyjną pn. "Świeć Przykładem". Po raz kolejny działania te skierowane były do wszystkich pieszych. Kutnowska policja tego dnia wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 zachęcała do noszenia elementów odblaskowych ucząc najmłodszych bezpiecznych zachowań na drodze.

Reklama

Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Noszenie odblasków ma duże znaczenie jesienią i zimą. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady deszczu ze śniegiem nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych.

O tym wszystkim właśnie dzisiaj uczyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie, którzy otrzymali od mundurowych kamizelki odblaskowe i uczyli się bezpiecznych zachowań na drodze. Oprócz nauki prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych policjanci zwracali szczególną uwagę na rolę jaką pełnią odblaski w okresie jesienno-zimowym. Najmłodsi z tej okazji przygotowali specjalna piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz udzielali bardzo chętnie wywiadu do radia i telewizji opowiadając o tym jakie są zasady bezpieczeństwa na drodze i czy wiedzą do czego służą odblaski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • rok temu | ocena +0 / -0

  Dzięki.

  Potrzebna , edukacyjna akcja, super.

 • rok temu | ocena +8 / -8

  Piesza i kierowca

  Zasada dochodząc do pasów na jezdni patrz w lewo, prawo, lewo! Nie wchodzę na jezdnię gdy samochód nie zatrzyma się przed przejściem dla pieszych!!!!! Wczoraj piesza z telefonem przy uchu, wchodzi po skosie na pasy! Nie patrzy czy nadjeżdża samochód! Wypadki na pasach to wina nie tylko kierowców!

 • rok temu | ocena +5 / -5

  H

  A gdzie maseczki i odległości?

  • rok temu | ocena +3 / -3

   jest ok

   Przestań, nie przesadzaj.