Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wiózł towar z Kutna do Szczecina. Bez przeglądu, karty kierowcy i z wyłączonym tachografem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niesprawny pojazd bez ważnych badań technicznych skontrolowali lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca wiozący towar z Kutna do Szczenina używał trybu „OUT” w tachografie i prowadził pojazd bez karty kierowcy. Został ukarany mandatem, a kar finansowych mogą się również spodziewać przedsiębiorca i pracownik firmy zarządzający transportem.

Reklama

Lubuscy inspektorzy ITD 10 maja na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli polską ciężarówkę, którą wykonywany był transport artykułów spożywczych z Kutna do Szczecina.

Podczas kontroli ustalono, że kierowca rozpoczynając przewóz w Kutnie włączył w tachografie tryb „OUT” (jazda poza zakresem) oraz nie włożył do tachografu karty kierowcy. W danym przypadku kierowca nie mógł tak postąpić, ponieważ przewóz ten podlegał pod przepisy socjalne w transporcie drogowym oraz przepisy dotyczące tachografów samochodowych. Kierowca w taki sposób prowadził pojazd przez około 55 minut. Dodatkowo z zapisów tachografu wynikało, że kierowca często używał trybu „OUT” nie rejestrując swojej aktywności na karcie kierowcy. 

Inspektor stwierdził również, że ciągnik siodłowy od ponad trzech miesięcy nie posiada ważnych badań technicznych i dodatkowo jest niesprawny. Szyba czołowa pojazdu była pęknięta i uszkodzony był układ oczyszczania spalin – do instalacji elektrycznej pojazdu podłączony był niedozwolony emulator AdBlue.

Kierowcę ukarano mandatami w wysokości 2200 złotych, a wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Ponadto zatrzymany został dowód rejestracyjny ciągnika samochodowego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy