Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wspaniały jubileusz mieszkańców Kutna! Od 60 lat idą razem przez życie

Opublikowano: czw, 25 cze 2020 13:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gratulacje, życzenia, szampan i podziękowania od prezydenta Kutna, Zbigniewa Burzyńskiego. Dziś po południu w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się wyjątkowa uroczystość Diamentowych Godów.

Reklama

Barbara i Ryszard Szymczak 60 lat temu złożyli przysięgę małżeńską. Jak podkreślał prezydent Zbigniew Burzyński zwracając się do jubilatów, to przyrzeczenie składali z ufnością, że wspólnie będą dzielić dobre i złe chwile.

- Minęło dokładnie 60 lat od chwili w której połączyli Państwo swój los, już przez ponad pół wieku idziecie razem przez życie jako małżonkowie – mówił Zbigniew Burzyński.

Podkreślił, że z chwilą zawarcia związku małżeńskiego przez Panią Barbarę i Pana Ryszarda powstała nowa rodzina, która stanowi niezwykle ważny element nie tylko życia prywatnego małżonków, lecz jest także bardzo ważna dla społeczeństwa.

- To rodzina kształtuje to, co w życiu najcenniejsze – miłość, szacunek do innych, postawy moralne, patriotyzm. Życie każdego narodu realizuje się najsilniej poprzez rodzinę. Każde małżeństwo tworzy swoją niepowtarzalną kartę historii. Na pewno nie bez obaw podejmowaliście decyzję o wspólnej drodze przez życie. Wszystkie te przeżycia – radości i smutki, troski i obowiązki – związały Was jeszcze bardziej. Daliście z siebie wiele rodzinie i całej społeczności w imieniu której mam dziś zaszczyt Wam podziękować – mówił prezydent Kutna.

Sześć wspólnych dekad, jak mówił Z. Burzyński, jest wspaniałym przykładem dla dzieci dzisiejszych jubilatów - córki Kingi i syna Arkadiusza. Pani Barbara i Pan Ryszard są także wzorem do naśladowania dla swoich wnucząt - Pauliny, Michała, Kamila i Kuby.

60-letnia wspólna wędrówka przez życie nie jest lekka. W tym czasie bardzo łatwo natrafić na przeróżne przeszkody. Jak sobie z nimi radzić? Jak postępować wobec siebie, by małżeństwo było udane i – tak jak w przypadku Pani Barbary i Pana Ryszarda – by trwało tak długo?

- Trzeba się ze sobą zgadzać, w razie potrzeby potrafić pójść na pewne ustępstwa, szukać kompromisów. Zawsze trzeba starać się zrozumieć drugą osobę, wtedy wszystko się układa. Bez tego, bez wyrozumiałości, byłoby na pewno dużo trudniej – mówią Barbara i Ryszard Szymczak.

Dzisiejszy wyjątkowy dzień dostojni jubilaci spędzą w gronie rodziny. Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć im kolejnych lat w zdrowiu, szczęściu i miłości. Wszystkiego najlepszego od redakcji KCI!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • rok temu | ocena +3 / -3

  T. A. Kaminscy

  Gratulacje! Dalszych lat w zdrowiu i w otoczeniu tych, których kochacie.

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Mariola gość jubileuszu

  Maseczki były,tylko do zdjęć zdjete

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Haha

  A maseczki na mordkach to nie łaska ?

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Pan Jan

   Zawsze znajdzie się jakaś patologia jak "Haha".

  • rok temu | ocena +6 / -6

   anonim

   Do ,,Haha". Nie łaska dyktatorze mody. Są zdrowsi bez nich i bez religii scientyzmu.