Reklama

[ZDJĘCIA] Z kijkami i w maseczkach. Seniorzy spacerowali po Kutnie z TPZK

Opublikowano: ndz, 11 paź 2020 19:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej spacerowało po Kutnie z seniorami. Niektórzy przyszli z kijkami, tak, jak sugerował tytuł zadania publicznego pn. "Spacerem po Kutnie – nordic walking dla seniora". O zabytkach i historii naszego miasta w sposób niezwykle interesujący opowiadała Aleksandra Szafrańska-Dolewska.

Seniorzy usłyszeli legendy związane z powstaniem Kutna, prawdziwą historię o synu jednego z właścicieli Kutna, który przegrywał majątek w kasynach Monte Carlo, informację o tym, z okien której kamienicy wyglądał dr Antoni Troczewski. Przewodniczka Ola wytłumaczyła także Seniorom, dlaczego na elewacji Willi Doktora są uwiecznione takie atrybuty jak cyrkiel, miara, linia... Nie zabrakło także atrakcji - zatrzymano się przy Cukierni Wasiakowie, gdzie odebrano pyszne ciastka różane z niespodzianką! I tu uczestników spotkała jeszcze jedna, mniej miła przyjemność – zaczął padać spory deszcz...

Musieli więc przyspieszyć kroku, nieźle machając kijkami, by schować się przed deszczem w Willi dr Antoniego Troczewskiego przy ul. 29 Listopada. Tam w pięknym otoczeniu wspominając życie i działalność doktora rozkoszowali się Seniorzy ciasteczkami z niespodzianką - jedli powoli, bo w środku ciastka mogła się zdarzyć karteczka z napisem niespodzianka. A niespodzianką były przewodniki po Kutnie, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kutna, którzy przez okres wakacyjny spacerowali z TPZK. Jedna z Seniorek z uśmiechem stwierdziła, że usłyszała w radio o dzisiejszym spacerze i nie żałuje, że wzięła w nim udział.

TPZK zaprasza w następną sobotę, 17 października o godz. 16.16 na drugi i ostatni spacer.. Zbiórka: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego przy ul. Pałacowej 10. O stawach, jakie tu kiedyś były; o drzewach, które są zabytkowe; o pałacu, w którym mieszkali właściciele Kutna opowie Andrzej Latos pasjonat przyrody, regionalista, Honorowy Członek TPZK. Dowiemy się także, dlaczego buki nie rosną w Kutnie, dlaczego właśnie w tym miejscu obchodzimy rocznice wybuchu II wojny światowej i rocznice Bitwy nad Bzurą. A wszyscy ci Seniorzy, którzy już dawno nie zaglądali do Muzeum Bitwy nad Bzurą będą mieli okazję je zwiedzić.

Zapraszamy na spacer z kijkami, którego tematem będzie "Park im. Wiosny Ludów, Pałac Gierałty".

Zadanie publiczne pn. "Spacerem po Kutnie – nordic walking dla seniora" jest dofinansowanie ze środków Miasta Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE