Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Za nami kolejny protest, tłumy znów przeszły ulicami Kutna. ''To jest wojna''

Opublikowano: 28 października 2020 19:12
Autor: bnp

Zobacz
galerię
53
zdjęć
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Manifestacje, które wywołała decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, nie tracą na sile. Po raz kolejny protestowali mieszkańcy Kutna, którzy pod eskortą policji przeszli ulicami naszego miasta. Znów nie zabrakło emocji, w tym dosadnych, często wulgarnych okrzyków pod adresem polityków.

Reklama

Kutnianie i kutnianki, z inicjatywy Nowej Lewicy, spotkali się na placu Piłsudskiego, skąd - ze sloganami w rękach - przemaszerowali pod biuro poselskie Tadeusza Woźniaka. Tam przyklejali plakaty i wypisywali kredą na chodniku hasła jasno dające do zrozumienia, co myślą o decyzji TK.

Podobnie jak w minionych dniach, kolejnym przystankiem prostestujących było biuro poselskie Tomasza Rzymkowskiego przy ul. Grunwaldzkiej. Pochód zabezpieczali funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczali jezdnię, kierując ruchem i dbając o zachowanie porządku publicznego.

Po kilkunastu minutach pobytu pod siedzibą Rzymkowskiego, manifestanci rozeszli się do domów. Na szczęście obyło się bez incydentów.

Na tym jednak nie zakończyły się dzisiejsze protesty. Do akcji włączyli się także zmotoryzowani mieszkańcy, którzy po godz. 19. zebrali się pod galerią przy ul. Kościuszki, skąd wyruszyli w stronę centrum. Kolumnie przewodziła milicyjna nyska. Uczestnicy mieli na celu spowolnieniu ruchu, co udało się im szczególnie na rondzie Solidarności. Tam bowiem ruch na pewien czas został całkowicie zatrzymany, co doprowadziło do sporych korków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.