Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Zmiany na kutnowskim Placu Wolności. Czy nabrał nowego blasku?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Plac Wolności powoli zmienia swój wygląd. Właśnie trwa zapowiadane przez miasto zazielenianie terenu - pojawiły się donice z trawami ozdobnymi, bylinami i krzewami. Mimo, że prace nie zostały jeszcze zakończone, różnica jest już zauważalna. Jak prezentuje się Plac Wolności?

Reklama

Przypomnijmy, że zagospodarowanie przestrzeni na Placu Wolności rozpoczęło się w środę 19 maja. Zajmuje się nim Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, znane mieszkańcom Kutna m.in. ze Święta Róży. Miało się skończyć jeszcze przed weekendem, jednak prace nadal trwają.

- Zagospodarowanie przestrzeni na Placu Wolności rozpoczęło się w środę (19.05) i faktycznie wstępne założenia przewidywały zakończenie prac jeszcze przed weekendem, tego chcieli również sami pracownicy oraz projektanci z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów. Doszło jednak do złej oceny czasowej pracy, co spowodowało, że w kilku donicach przed weekendem zabrakło roślin - informuje Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Kutno.

Prace zostaną wznowione we wtorek i zakończą się najpóźniej w środę. Sadzone tam rośliny mają w ciągu roku podwoić swoją objętość.

Dodatkowo Urząd Miasta poinformował o planowanym pojawieniu się tam ogródków gastronomicznych oraz zielonym ryneczku w okolicach kościoła św. Wawrzyńca.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć, jak po zmianach prezentuje się Plac Wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE