Reklama

Zeznawały pielęgniarki

Opublikowano:
Autor:

Zeznawały pielęgniarki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwie pielęgniarki i ratownik medyczny zeznawali podczas kolejnej odsłony procesu przeciwko lekarzom Tomaszowi D. Romanowi W. Przypomnijmy, że oskarżeni są o narażenie zdrowia i życia Magdaleny Lewandowskiej - dziewczyny, która zmarła na świńską grypę. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.Ratownik medyczny niewiele pamięta z tamtego czasu. Wiele szczegółów potrafią za to przywołać pielęgniarki. Obie kobiety pełniły dyżur w szpitalu z 19 na 20 grudniu 2009 r., kiedy to na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiła 23-letnia Magdalena Lewandowska.

- Podczas tego dyżuru chora zjawiła się dwa razy w szpitalu: wieczorem i grubo po północy. Dziewczyna była badana przez doktora Romana W, który miał dyżur w ramach nocnej pomocy lekarskiej. Została też skierowana na SOR do doktora Tomasza D. Pamiętam, że pacjentka nie była w tak fatalnym jak można było przeczytać w prasie - mówiła jedna z pielęgniarek. - Gdy dostała skierowanie na badanie rentgenowskie, to poszła na nie o własnych siłach.

Obie pracownice szpitala twierdziły, że w rozmowie z nimi młoda kobieta podkreślała, że nie może iść na zwolnienie lekarskie, bo pracuje na kasie w jednym z supermarketów i nie może pozwolić sobie na nieobecność w pracy w okresie przedświątecznym.

- Przecież Magda przez cały tydzień nie chodziła do pracy. Leżała w domu w łóżku. Miała skierowanie do szpitala od lekarza rodzinnego, tyle że nie chcieli jej przyjąć - mówiły po rozprawie babcia i ciocia dziewczyny.

Następną rozprawę zaplanowano na koniec sierpnia, do tego czasu dodatkowo mają się wypowiedzieć biegli lekarze z Wrocławia.

Przypomnijmy, że początkowo stwierdzili, że oskarżeni lekarze źle zdiagnozowali pacjentkę, zalecili bowiem antybiotykoterapię, która w żaden sposób nie pomogła, a jedynie opóźniła właściwe leczenie. Ponadto nie wzięli też pod uwagę sterydów, które kobieta przyjmowała na inne schorzenie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE