Reklama

"Zgaś ryzyko". Akcja edukacyjna kutnowskich strażaków

Opublikowano:
Autor:

"Zgaś ryzyko". Akcja edukacyjna kutnowskich strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Dom – symbol  bezpieczeństwa, nie jest wolny od zagrożeń takich jak pożar. Dlatego warto wiedzieć jak je minimalizować. Tegoroczna akcja edukacyjna kutnowskich strażaków będzie wpisywała się w priorytety i kierunki działań ogólnopolskiego „Programu ograniczenia liczby ofiar w pożarach 2015 – 2024. Zgaś Ryzyko”. W ramach przedmiotowej akcji organizatorzy przewidzieli następujące elementy:

  •  zajęcia edukacyjne we wszystkich kutnowskich przedszkolach według wcześniej wybranych scenariuszy zajęć,
  •  przedstawienie profilaktyczne grupy teatralnej PICOLO, które odbędzie się w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury - dla wszystkich przedszkoli z Kutna,
  •  finał akcji – 19.09.2015r. – miasteczko strażackie, Pl. Marsz. J. Piłsudskiego.
Dzieci będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na ściance wspinaczkowej, w strefie ratowniczo-gaśniczej maluchy spróbują swoich sił w konkursie sprawnościowym – FCC Kids, wystawianym przez Komendę Miejską PSP w Warszawie. W namiocie Straży Pożarnej dorośli będą mogli uzyskać poradę prawną w zakresie ochrony przeciwpożarowej, a w strefie Fundacji Ogień Zabija najmłodsi poprzez zabawę będą uczyć się jak unikać pożaru w domu i jak wezwać pomoc w razie zagrożenia.

Goście kutnowskich strażaków będą mogli zobaczyć również do czego służy kabina do dekontaminacji, w jaki sposób neutralizuje się substancje ropopochodne, jak trudne jest uwalnianie osoby uwięzionej z rozbitego samochodu oraz jak udzielać pierwszej pomocy. Strażacy pokazali jak gasić pożar oleju na kuchni oraz jak niebezpieczny jest pożar aerozoli.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE