Reklama

Reklama

Zima powoli dociera do Kutna. Miasto zapewnia, że drogowcy są na nią gotowi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)

Zima powoli dociera do Kutna. Miasto zapewnia, że drogowcy są na nią gotowi - Zdjęcie główne

W Kutnie mamy pierwsze opady śniegu. Urząd zapewnia, że drogowcy są gotowi na nagły atak zimy | foto poglądowe (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w Kutnie mieliśmy do czynienia z pierwszymi nieco większymi opadami śniegu. Chociaż nie były one wyjątkowo obfite, to i tak miały wpływ na bezpieczeństwo pieszych i kierowców, którzy w tych warunkach muszą zawsze być nieco czujniejsi. Tymczasem Urząd Miasta w Kutnie zapewnia, że miasto jest gotowe na nadejście zimy.

Reklama

- Kutno znalazło się pod wpływem niżu, który przyniósł spore opady śniegu. Z takiego obrotu sprawy na pewno ucieszyły się dzieci. Niemniej intensywne opady i temperatura oscylująca w granicach 0 stopni to zawsze trudne warunki do jazdy, tym bardziej, jeśli drogi są pokryte warstwą białego puchu - podkreślał wczoraj Urząd Miasta w Kutnie.

Ratusz zapewnia, że mieszkańcy nie muszą się martwić tym, jak Kutno jest przygotowane na nagły atak zimy. Miasto ma podpisaną umowę na zimowe utrzymanie dróg z Przedsiębiorstwem Budowlano-Produkcyjnym TRAKT Bobrzak Tecław sp. j.

- Umowa zawarta została jeszcze w ubiegłym roku i obejmuje 16 miesięcy czyli dwa sezony zimowe. Łączna wartość zadania wynosi: 929 600,00 zł brutto (poprzedni i obecny sezon łącznie) - informuje Urząd.

Wykonawca dysponuje pługopiaskarkami, ładowarką oraz sprzętem ciężkim.

- Jak zapewniają przedstawiciele przedsiębiorstwa, ulice będą utrzymywane zgodnie z podziałem na III kategorie zimowego utrzymania dróg - dodaje UM w Kutnie.

info: UM w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy