Kontrola drogowa, jaką przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Gostyninie okazała się niezwykle pechowa dla kierującego skodą. Wszystko miało miejsce w miniony wtorek, 21 lutego w miejscowości Czyżew (gm. Sanniki), gdzie do kontroli zatrzymano 33-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego.
- Podczas kontroli mężczyzna przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci sprawdzili zatem dane mężczyzny w policyjnych systemach - informuje mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.
Okazało się, że 33-latek posiadał cztery aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi wydane przez Sąd Rejonowy w Gostyninie oraz w Płocku.
Za popełnienie przestępstwa z art. 244 kk mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Policjanci bardzo często zatrzymują kierowców, którzy wsiadają za kółko mimo wydanego przez sąd zakazu. 2 lutego br. funkcjonariusze łódzkiej grupy SPEED, patrolując drogę wojewódzka numer 703, zwrócili uwagę na osobową mazdę, którą podróżowały trzy osoby.
- Kiedy podczas kontroli drogowej zbadali stan trzeźwości 46-letniego kierowcy, okazało się, że ma on 2,44 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec województwa łódzkiego złamał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów wydany przez są w Piotrkowie Trybunalskim - informuje asp.szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy łęczyckiej policji.
Co grozi za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów?
Od 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego. W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do 15 lat.
Warto też wiedzieć, że w takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
Info: KPP Gostynin
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.