Reklama

Żłobek dopiero w drugiej połowie września

Opublikowano:
Autor:

Żłobek dopiero w drugiej połowie września - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wbrew wcześniejszym zapowiedziom od 1 września nie zostanie uruchomiony Żłobek Miejski nr 1. Nie mamy również dobrych wiadomości dla maluchów z Przedszkola Miejskiego nr 16. Będę mogły uczęszcza do placówki dopiero od drugiej połowy września. Powód? Termomodernizacja obiektu.- Niestety, mimo ciągłego monitoringu postępu prac inwestycyjnych nie uda się zakończyć prac remontowo-budowlanych do końca sierpnia - informuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego magistratu.

- Miasto Kutno prowadzi kompleksową modernizację obiektów użyteczności publicznej przy znacznym wsparciu środków zewnętrznych. Powoduje to powstanie niezależnych od nas harmonogramów prac. Tak było też w przypadku termomodernizacji przedszkoli w roku bieżącym. Decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadła 24 czerwca. Już w dniu następnych, tj. 25 czerwca zostało wszczęte postępowanie przetargowe, które również toczy się w określonym ustawowo terminie (14 dni na
składanie ofert itp.) - kontynuuje J. Brylska.

Prezydent poprosił rodziców dzieci o zorganizowanie do 15 września opieki nad dziećmi we własnym zakresie. Jeśli jednak nie mają takiej możliwości będą mogli posyłać swoje pociechy na zajęcia w zastępczych pomieszczeniach udostępnionych przez Szkołę Podstawową Nr 9. Prowadzić je będą nauczyciele PM nr 16. Rodzice dzieci w związku z zaistniałą sytuacją mogą ubiegać się o zasiłek opiekuńczy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE